Alkoholizmas pagal mokslinius straipsnius


Pagalbos sergantiems alkoholizmu rūšys – vidiniai ir išoriniai įgalinantys resursai. Dažniausiai pasitaikančios alkoholio vartojimo apibrežtys ir charakteristika. Smarkus , sunkus gėrimas. Priklausomybė nuo alkoholio liga. Alkoholizmas kaip gyvenimo būdas. Slaugytojų savijauta , slaugant pacientus ištiktus alkoholinės psichozės. Slaugos procesas ūmių alkoholinių psichozių skyriuje. Alkoholizmas - psichikos liga. Medicinos slaugytojų alkoholio ir tabako vartojimo sąsajos su jų savigarba ir patiriama įtampa darbe. Alkoholio poveikis ir žala medikų sveikatai.


Temos tikslas apžvelgti alkoholizmo problemą, alkoholio vartojimo apibrėžimus, priežastis, aptarti artimųjų vertinimą bei medicinos darbuotojų darbo problematiką.

I stadija. Alkoholis pamažu tampa priemone, padeda palaikyti gerą nuotaiką, atsiranda grubumas, agresyvumas, padeda atsipalaiduoti. Nebelieka kitų interesų, pasigėrimas tampa vieninteliu tikslu.

Gėrimas kompanijoje socialiai priimtinais kiekiais. Sąvoka dažnai naudojama neprobleminiam vartojimui apibūdinti. Socialus gėrimas nebūtinai reiškia tik saikingą vartojimą. Kai kurie „šventimai“ gali tęstis iki intoksikacijos. Kartais socialus gėrimas gali būti socialiai atsakingo gėrimo sinonimas.

Gėrimas, peržengiantis socialiai priimtinus saikingo gėrimo standartus. Jis dažnai apibrėžiamas kaip nustatytos dienos normos (3 gėrimai per dieną ) arba išgeriamo alkoholio kiekis vienų išgertuvių metu (5 gėrimai per vienerias išgertuves arba 1 gėrimas per savaitę) viršijimas. Ši sąvoka yra sunkaus epizodinio gėrimo ekvivalentas.

Fiziškai ir psichiškai sveikatą žalojantis gėrimas. Jis įprastai, bet ne visada, turi nepalankias socialines pasekmes. Artimiausia šiai sąvokai diagnostinė sąvoka – piktnaudžiavimas alkoholiu.

Tai toks vartojimas, kuris lemia pablogėjusį psichologinį ir socialinį funkcionavimą, pavyzdžiui, darbo praradimą ar šeimines problemas. Jis sugretinamas su piktnaudžiavimu ir žalingu, pavojingu, probleminiu gėrimu.

Tai vartojimas, pranokstantis priimtino ir saikingo alkoholio vartojimo ribas. Pavojingo, rizikingo alkoholio vartojimo sąvoka yra ekvivalenti besaikiam vartojimui ir naudojama dažniau. Pagal tarptautinių ligų klasifikaciją (8 revizija) besaikis alkoholio vartojimas skiriamas į du tipus: epizodinį ir įprastinį. Epizodinis besaikis alkoholio vartojimas apibūdinamas kaip trumpi alkoholio vartojimo priepuoliai, bet mažiausiai kelis kartus per metus. Šie priepuoliai gali trukti kelias dienas ar savaites. Įprastinis besaikis gėrimas įtraukia į reguliarų vartojimą. Suvartojamo alkoholio kiekis pakankamai didelis, kad pakenktų individo sveikatai ar paveiktų socialinį funkcionavimą. Besaikis vartojimas yra intoksikacijos alkoholiu ekvivalentas.

Ši sąvoka šiandieniniame kontekste bendra prasme apibrėžia alkoholio vartojimą intoksikacijai pasiekti. Tai gana lanksti sąvoka, tačiau kiekybiškai charakterizuojama alkoholio koncentracija kraujyje, didesne nei 0,08 g litre. Vartojimas iki girtumo (prisigėrimas) asocijuojamas su žala individui ir bendruomenei. Jis reiškia sunkų, žalingą, pavojingą, besaikį ir probleminį gėrimą, kai peržengiama saikingo vartojimo riba. Ši sąvoka asocijuojama su ekstremalaus gėrimo sąvoka.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (2120 žodžiai)
  • Kolegija
  • Diana
  • Alkoholizmas pagal mokslinius straipsnius
    10 - 1 balsai (-ų)
Alkoholizmas pagal mokslinius straipsnius. (2017 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/alkoholizmas-pagal-mokslinius-straipsnius.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 14:53
×