Alkoholizmas - Pasaulio, Europos ir Lietuvos mastu


Globali strategija mažinanti žalingą alkoholio vartojimą. Europos veiksmų planas siekiant sumažinti žalingą alkoholio vartojimą 2012. Septynioliktos Lietuvos Respublikos Vyriausybės programa Veiksminga kova su žalingais įpročiais , pagalba nukentėjusiesiems. Specifinės alkoholio kontrolės politikos priemonės , kurių imsimės. Lt vyriausybes programa 2012 2016 20m. id.


Alkoholizmas- liguistas potraukis gerti alkoholinius gėrimus. Palaipsniui išsivysčiusi priklausomybė trikdo normalų žmogaus gyvenimą. Alkoholis sukelia psihologinius sutrikimus (nerimą, depresiją, nemigą).

Visuomenė praranda žmogų kaip individualią asmenybę, kuri galėtų garsinti šalį, pasiekti didelių laimėjimų ir sukurti kažką dar neatrasto. Taip visuomenė ima po truputi degraduoti.

Pasaulio sveikatos organizacijos kuria įvairias strategijas, kad sumažintų alkoholio vartojimą ir galimas pasekmes.

Darbo tikslas: palyginti strateginius dokumentus pasaulio, europos ir Lietuvos mastu.

Delegacijos iš 193 valstybių narių pasaulio sveikatos organizacijos pasiekė sutarimą dėl strategijos kovai su žalingu alkoholio vartojimu. 2010m. Gegužės 21d. Penktadienį šešiasdešimt trečiojo sesija pasaulio sveikatos asamblėjos priimtu sutarimu patvirtinta bendra strategija. Sumažinti žalingą alkoholio vartojimą yra viso pasaulio visuomenės sveikatos prioritetas.

Svarbiausias tikslas yra remti ir papildyti visuomenės sveikatos politiką valstybių narėms. Šios strategijos vizija yra sukurti geresnę sveikatos kokybę, pagerinti socialinių pasekmių asmenims, šeimoms ir bendruomenėms, sumažinti sergamumą ir mirtingumą dėl alkoholio vartojimo. Ši pasaulinė strategija skatina remti vietos, regionų ir pasaulio veiksmus siekiant užkirsti kelią alkoholio vartojimui arba jį gerokai sumažinti. Šia strategija norima keisti žmonių požiūrį ir suvokimą, spręsti vairavimo išgėrus problemą, lengvą prieinamumą, keisti prekybos alkoholiniais gėrimais taktiką, tvarkyti kainų politiką ir stengtis mažinti neteisėtą alkoholio vartojimą, stiprinti bendradarbiavimą, vykdyti stebėseną.

Strategijos įgyvendinimas reikalauja aktyvaus bendradarbiavimo su kitomis valstybėmis, tarptautiniais partneriai, visuomenės sveikatos ir mokslinių tyrimų institucijomis. Stengiamasi užtikrinti, kad strategija būtų įgyvendinta visame pasaulyje. Strategijos pažanga buvo vertinama Pasaulio sveikatos asamblėjos 2013m.

  • Microsoft Word 357 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1443 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laurynas
  • Alkoholizmas - Pasaulio, Europos ir Lietuvos mastu
    10 - 1 balsai (-ų)
Alkoholizmas - Pasaulio, Europos ir Lietuvos mastu . (2017 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/alkoholizmas-pasaulio-europos-ir-lietuvos-mastu.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 23 d. 08:29
×