Alkoholizmas referatas


Vadas. Alkoholizmas - lėtinė progresuojanti liga. Alkoholizmo atsiradimo priežastys. Kodėl yra vartojamas alkoholis? Iš kur atsiranda žmonių alkoholikų? Priklausomybės vystimasis. Stacionarus gydymas. Psichoterapija. Anoniminiai alkoholikai. Alkoholio žala žmogaus organizmui. Priklausomybė nuo alkoholio paveldima. Kaip alkoholiai veikia organizmą? Apsinuodijimas alkoholiniais gėrimais. Alkoholizmo medicininis gydymas. Situacija. Išvados. Literatūra.

Senais laikais alkoholinius gėrimus galėjo gerti tik vyrai, tačiau bėgant laikui svaigiuosius gėrimus pradėjo vartoti ne tik moterys, bet ir jaunuoliai. Geriantysis mato tik tos akimirkos apsvaigimą, tačiau mažai susimąsto apie alkoholio įtaką jų sveikatai. Taip visuomenė praranda žmogų, kaip individualią, sveiką asmenybę.

Darbo tikslas. Apibūdinti alkoholizmo atsiradimo priežastis, išsiaiškinti svaigiųjų gėrimų daromas žalas žmogui, sukeliamas ligas

Darbo tikslas :

Kodėl yra vartojamas alkoholis?

Alkoholis trikdo visų organizmo sistemų (pirmiau- pirškinimo organų) veiklą. Sukeltas skrandžio uždegimas vadinamas, gastritu, juo dažniausiai serga tie asmenys, kurie vartoja stiprius alkoholinius gėrimus. Dar labiau alkoholis kenkia kepenims. Etilo alkoholis tiesiogiai veikia kepenų audinį, ir sutrikdo organizmo medžiagų apykaitą, tuo dar labiau apsunkina kepenų veiklą.

O.P. buvo alkoholikas. Iš pradžių šis žmogus turėjo gerą ateitį, dirbo garsioje įmonėje, buvo garsus ir žinomas žmogus. Buvo vedęs ir turėjo vaikų. Alkoholis jo kasdienybe tapo tada, kai draugai pradėjo jį kviesti į įvairius lošimo namus, kur iš pradžių jam sekėsi, bet po kiek laiko teko užstatyti savo mašiną, o galiausiai ir namą. Vyras pradėjo nenumaldomai vartoti alkoholį kiekvieną dieną ir dėl šios priežasties jis prarado gerą darbą, paliko jį žmona ir vaikai. Jis liko be namų ir tapo elgeta. Eidavo prašyti iš žmonių pinigų ne maistui, bet alkoholiui. Tačiau vieną dieną jį rado gulintį miesto parke be sąmonės, purviną, be batų, dvokiantį ir su suplyšusiais rūbais. Buvo iškviesta greitoji pagalba, kuriam padėjo atgauti sveiką protą. Susitikęs su daktaru, vyrui buvo pasiūlyta apsilankyti anoniminių alkoholikų organizacijoje. Vyriškis ilgai galvojęs sutiko apsilankyti. Po dviejų metų jis tapo neatpažįstamu žmogumu.

Alkoholio vartojimas gali sukelti vėžį, nyksta kepenys, daroma žala skrandžiui, padidėja kraujo spaudimas, gali sukelti net mirtį.

  • Sveikata Referatas
  • Microsoft Word 45 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2721 žodžiai)
  • Kolegija
  • Saulė
  • Alkoholizmas referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Alkoholizmas referatas. (2015 m. Birželio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/alkoholizmas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 18:07
×