Alkoholizmas sociologijos tyrimas


Sociologinis tyrimas „Alkoholizmas“. Socialinė problema. Socialinės problemos susiformavimo priežastys. Sociologinio tyrimo tikslas, objektas ir potenciali tiriamoji grupė. Hipotezės. Klausimynas. Refleksija. Literatūra.

Alkoholizmas – tai liga. Ja sergantys asmenys alkoholį vartoja visiškai nepaisydami to, jog taip elgdamiesi sukelia pavojų savo pačių gyvenimui, o pradėję gerti nebepajėgia sustoti. Alkoholikų organizmas yra pripratęs prie alkoholio ir taip pakitęs, kad be jo negali normaliai funkcionuoti. Negaunant alkoholio, prasideda abstinencijos reiškiniai: krečia drebulys, šaltis, kyla haliucinacijų. Alkoholikai geria ne tam, kad pajustų malonumą, bet tam, kad jaustųsi „normaliai“, nes visa tai tampa neatsiejama organizmo medžiagų apykaitos dalimi. Vienas iš seniausiai egzistuojančių paaiškinimų, kodėl vartojamas alkoholis - tai pagalba siekiant pasijusti geriau, atsipalaiduoti, užmiršti rūpesčius. Remdamasis šiuo paaiškinimu, psichoanalitikas Zigmundas Froidas (Siegmund Freud), remdamasis savo tyrinėjimais teigia, kad nuo seniausių laikų žmonės, apimti streso ar išgyvenę nemalonią situaciją, grįžta prie to, kas jiems padėjo anuomet.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2014 m.
  • 7 puslapiai (1293 žodžiai)
  • Universitetas
  • And1
  • Alkoholizmas sociologijos tyrimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Alkoholizmas sociologijos tyrimas. (2014 m. Gegužės 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/alkoholizmas-sociologijos-tyrimas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 17 d. 23:00
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo