Alkoholizmas visuomenėje ir jo prevencija


Vaikų alkoholizmo priežastys ir pasekmės. Gydymas nuo lėtinio alkoholizmo. Problemų sprendimo būdai. Tautos blaivintojas – motiejus valančius.

Alkoholio vartojimo problema išaugo jau nuo senovės. Tačiau taip ir lieka neaišku, kas atrado alkoholį su jo geromis ar blogomis savybėmis. Užuominų apie alkoholio vartojimą galima rasti jau senovės egiptiečių papirusuose. Senosios pasaulio civilizacijos netgi garbino alkoholio dievus, kurie buvo vaizduojami nedailūs savo išore. Galbūt tai savotiškai išreikštas grožį, sveikatą naikinančio alkoholio galios suvokimas. Alkoholizmo galia stiprėjo ir tebestiprėja dar šiandien. Žmogus vis labiau ieškojo paprasto pasitikėjimo šaltinio ir alkoholis tam puikiai tiko. Tačiau „alkoholis turi dar ir kitą įdomų poveikį sąmonei: jis silpnina savimonę. Žmonės, linkę slopinti savo nesėkmių arba trūkumų įsisąmoninimą, dažniau vartoja alkoholį negu tie, kurie apie save galvoja gerai“ . Nacių gydytojai, kurie atrinkdavo aukas į dujų kameras, darydavo tai girti arba nusigerdavo vėliau .

Alkoholis vartojamas beveik visose pasaulio šalyse, nepriklausomai nuo to, koks yra visuomeninis išsivystymo lygis, jos politinė ar socialinė struktūra. Etnografų duomenimis, alkoholio vartojimo istorijoje vienintelę išimtį sudarė kai kurios tautelės, kurios iki susidūrimo su civilizacija visiškai nevartojo alkoholio ir netgi nežinojo, kas tai yra. Tačiau kiekvienoje visuomenėje išsiskiria savitos alkoholizmo plitimo priežastys ir suteikia alkoholizmui savitą socialinę reikšmę.

Pirmoji stadija – kuomet išgeriama iki 180 g. degtinės. Tai lengva girtumo būsena. Žmogui tuomet sulėtėja mąstymas, pablogėja intelektinė veikla, susilpnėja aktyvus dėmesys, akylumas, budrumas, atsiranda daugiau gestų, žmogus pasidaro kalbesnis. Nors judesių daug daugiau, tačiau jie jau ne tokie tikslūs, darant staigius judesius, pablogėja pusiausvyra. Pagerėja nuotaika, išsivysto nerūpestingumo euforija, geraširdiškumas, atsiranda polinkis juokauti, girtis, noras pasirodyti. Daugeliui suaktyvėja seksualinis potraukis, o „gėda“ nusilpsta, todėl susidaro palankios sąlygos atsitiktiniams lytiniams santykiams .

Antrąja girtumo stadiją žmogus pasiekia išgėrus nuo 200 iki 300 g. degtinės. Žmogus nebegali kontroliuoti savo raumenų veiklos, darosi neramus, įtarus, irzlus, priekabus, greitai įsižeidžia, nors kalba garsiai, bet ne aiškiai. Tokiam kitą dieną būna pagirių požymiai: negaluoja, skauda galvą, kamuoja troškulys, akivaizdžiai pablogėja nuotaika . Šioje girtumo stadijoje mėgstami pokalbiai seksualine tema.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2015 m.
  • 8 puslapiai (1468 žodžiai)
  • Antanas
  • Alkoholizmas visuomenėje ir jo prevencija
    10 - 5 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Alkoholizmas visuomenėje ir jo prevencija. (2015 m. Kovo 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/alkoholizmas-visuomeneje-ir-jo-prevencija.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 11:55
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo