Alkoholizmo lygis ir nedarbingumas


Įžanga. Pagrindinės sąvokos. Nedarbingumas. Alkoholizmo lygis. Išvados. Naudota Literatūra.


Žvelgiant atgal į istoriją maždaug apie 1929-1933 metus, kai pasauli „užvaldė“ didžioji ekonominė krizė, kuri kiekviena diena augino bedarbių žmonių skaičių. Vienoje galingiausių pasaulio šalių, t.y. JAV per šiuos 4 metus atsirado 13 milijonų bedarbių. Šiomis depresijos dienomis darbo vietos netekimas reiškė ne tik pajamų netektį, bet ir vedė prie alkoholizmo. Žmogui žodis „nedarbingumas“ dažniausiai asocijuojasi tik su finansiniais sunkumais. Tačiau už viso to slypi dar daugiau. Darbo praradimas nėra vien susijęs su pajamų sumažėjimu valstybei ar individui. Žmogus, kuris buvo išmestas iš darbo neturėdamas jokio kito pasirinkimo, kenčia ir psichologiškai. Nedarbingumas priverčia žmogų degraduoti ir skatina psichines ligas, nusikalstamumas, skyrybų ir svarbiausia alkoholizmo plitimą. Kalbant apie Lietuvą, galima teigti, jog nedarbingumo lygis čia yra labai aukštas, jis siekė netgi apie 11 procentų. Vienas iš pagrindinių nedarbingumo padarinių yra alkoholizmas, kuris irgi yra aukštas. Lietuvoje vienas žmogus per metus suvartoja maždaug apie 15,2 l alkoholio. Todėl pagal alkoholio suvartojimą visoje Europoje, Lietuva užima 3 vietą.

Dar viena svarbi nedarbingumo problemą, tai jaunimo nedarbingumas. Jaunais bedarbiais yra laikomi 15 -24 m. amžiaus jaunuoliai. Žvelgiant į Europos Sąjungos standartus, tai ES jaunimo nedarbo vidurkis yra 22,1 procentas. Lietuva užima 8 vietą tarp Europos Sąjungos valstybių, kuriose jaunimo nedarbas yra didesnis negu vidurkis. Lietuvoje jaunų žmonių nedarbas 2010 metais buvo perkopęs 30 procentų riba ir tuo metu siekė 34,1 procentą (žr. 3 lentelę). Taigi tuo metu darbo neturėjo kas trečias jaunuolis.

  • Microsoft Word 63 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1254 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sandra
  • Alkoholizmo lygis ir nedarbingumas
    10 - 1 balsai (-ų)
Alkoholizmo lygis ir nedarbingumas. (2017 m. Gruodžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/alkoholizmo-lygis-ir-nedarbingumas.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 26 d. 18:24
×