Alkūninio veleno remonto technologija


Alkūninio veleno remonto technologija Įvadas. Technologijos skyrius. Detalės defektavimo ir rūšiavimo techninės sąlygos.Aprašymas. Detalės konstrukcinės technologinės savybės ir darbo sąlygos. Analizė. Remontuojamų detalių metinė Prietaiso elementų atsparumo skaičiavimas ir medžiagų parinkimas. Išvados ir rekomendacijos. Informacijos šaltinių sąrašas. Projekto anotacija lietuvių ir užsienio kalba.


Šiame darbe bus nagrinėjama alkūninio veleno remonto technologija, su pagrindiniais defektais: švaistiklių kakliukų išdilimas, atraminių kakliukų išdilimas. Siekiant pašalinti minėtus defektus, bus taikomos naujausios remonto technologijos. Alkūninio veleno defektų pašalinimas naudojant remonto technologijas yra efektyvus ir ekonomiškai pagrįstas projektas, kadangi alkūninis velenas remontuojamas gali tarnauti beveik visą automobilio eksploatavimo laiką, yra pigesnis variantas negu užsakyti naują alkūninį veleną iš automobilio gamintojo. Todėl iškyla problema: kaip racionaliai ir efektyviai organizuoti alkūninio veleno defektų šalinimo ir remonto technologijas?

Šiame skyriuje bus pateikta

Išdilusi skylė, skirta pavarų dėžės varančiojo veleno kreipiančiojo galo guoliui;

Pagrindiniai alkūninio veleno defektai yra šie: išlinkimas, griovelių, skirtų krumpliaračio ir skriemulio stebulės kaiščiams, išdilimas, flanšo skylių išdilimas, smagračio nustatymo kreipiančiųjų kaiščių suleidimo atsipalaidavimas, nudilę kakliukai priekiniam ir užpakaliniam riebokšliams ir kt.

Alkūninio veleno defektai šalinami šaltkalvišku – mechaniniu būdu, apdirbant detalę iki nominalių matmenų, po aplydymo, superfinišavimu ar kitos remonto technologijos.

Šiame skyriuje buvo pateikta

Šiame skyriuje bus pateikta

Štampuoti velenai gaminami iš aukštos kokybės pagerinto plieno, chromo ir nikelio plieno, kuriame nedidelis anglies kiekis arba azotinio plieno.

Alkūninio veleno slydimo guoliai atsižvelgiant į apkrovos kryptį gali būti:

Pagalbinis bazinis paviršius B – veleno kraštiniai pagrindiniai kakliukai. (Pagalbinio bazinio paviršiaus leistinas radialinis mušimas pagrindinio atžvilgiu 0,001mm.)

Pagalbinis bazinis paviršius C – švaistiklių pagrindiniai kakliukai. (Pagalbinio bazinio paviršiaus leistinas radialinis mušimas pagrindinio atžvilgiu 0,001mm.)

Suleidimas tarp alkūninio veleno atraminių kakliukų ir guolių skylės: suleidimas su įvarža H8/u8, , .

Suleidimas tarp alkūninio veleno švaistiklių kakliukų ir švaistiklių skylės: suleidimas su įvarža H8/u8, , .

Šiame skyriuje buvo pateikta

Skaitoma, kad racionali detalių partija stambioms detalėms (didelių gabaritų korpusams, priekinio tilto sijoms) yra 5...10 vienetų, vidutinėms (cilindrų bloko galvutėms, velenams) – 10...20 vienetų, o smulkioms (švaistikliams, pirštams, vožtuvams) – 20...50 detalių.

Jei vienos darbo dienos detalių partija racionali, tai ji, suapvalinus apskaičiuotą dydį į didesnę pusę, ir laikoma vienu metu rekomenduojamų detalių partija (). (2.3)

Jei vienos dienos detalių norma detalių partijai per maža, tada priimame kelių dienų, savaitės, dekados, mėnesio ar ketvirčio detalių norma. Šiuo atveju per dieną remontuojamų detalių skaičius (nesuapvalintas) dauginamas iš priimtų darbo dienų skaičiaus ir jau tada suapvalinamas į didesnę pusę. Pvz., jei imame savaitinę detalių normą (penkias darbo dienas), tai detalių partija bus ; vnt.

Jei vienos dienos detalių norma detalių partijai per didelė, tada priimame, kad remontuojamų detalių partiją sudarys dalis per dieną remontuojamų detalių. Pvz. ; vnt.

Nustatant maksimalų defekto didumą, reikia vadovautis projekto užduotimi (gali būti nurodyta), detalės defektavimo ir rūšiavimo techninėmis sąlygomis (leistinas be remonto matmuo). Defekto didumas imamas toks, kad detalę reiktų remontuoti, bet mažesnis už tokį, dėl kurio detalę reiktų brokuoti.

čia: – nominalus (arba artimiausias didesnis už išmatuotą remontinis) veleno kakliuko skersmuo (jo apatinė nuokrypa);

Aplydyti švaistiklinį kakliuką nuo ф 47,50 mm iki ф 50,50 mm dviem sluoksniais i = 2. (Sluoksnių storis 1,5 mm). Kakliuko ilgis 1 = 27 mm. Aplydymo srovės stiprumas I = 135A, įtampa 20V. Elektrodinės vielos skersmuo dv = 1,6 mm.

  • Microsoft Word 7006 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 32 puslapiai (3817 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ruslan
  • Alkūninio veleno remonto technologija
    10 - 3 balsai (-ų)
Alkūninio veleno remonto technologija. (2017 m. Gruodžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/alkuninio-veleno-remonto-technologija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 12:26
×