Alkūninis skriejiko mechanizmas


Alkūninis skriejiko mechanizmas. Darbą darė Osvaldas Ditkus, Haroldas Čiras AM15/. Alkūninis skriejiko mechanizmas skirtas variklio darbo ciklui formuoti. Alkūninis skriejiko mechanizmas sudarytas iš alkūninio veleno. Trapecijos kraštinė yra ne tiesi. Stūmoklio geometrija. Stūmoklio deformacijos reguliavimo elementas. Kad sijonėlis lengvai deformuotųsi nuo temperatūros ir per didele jėga nesispaustų prie cilindro sienelių. Švaistiklio sandara 1-viršutinė galvutė. Apie švaistiklį. Švaistiklis jungia stūmoklį su alkūniniu velenu ir perduoda stūmoklio jėgą alkūniniam velenui. Stūmoklio ir švaistiklio orientavimas surenkant su velenu. Kad stūmoklis būtų tinkamai sujungtas su švaistikliu ir su alkūniniu velenu. Daugiau. Alkūniniai velenai gali. Darbinį sluoksnį sudaro.


Darbą darė: Osvaldas Ditkus, Haroldas Čiras AM15/2.

Trapecijos kraštinė yra ne tiesi, o ovalinė kreivė. Sijonėlis, žiūrint iš galo, skersiniame pjūvyje turi elipsės formą, kurios didžioji ašis yra beveik lygi cilindro skersmeniui. Stūmoklis orientuotas variklyje taip, kad jo elipsės mažoji ašis būtų lygiagreti su alkūninio veleno ašimi, o didžioji – statmena jai. Dėl savo formos ir orientacijos stūmoklis, būdamas šaltas, slankioja cilindre nuolat liesdamasis sijonėliu ir išvengdamas didesnio beldimo į cilindro sieneles. Kai stūmoklis įkaista ir tarpelis tarp stūmoklio galvutės ir cilindro sumažėja arba beveik išnyksta, cilindro sijonėlis deformuojasi ir jo elipsė artėja prie apskritimo. Ši stūmoklio deformacija leidžia stūmokliui judėti cilindre pasiekus variklio detalėms leidžiamas įšilimo ribas.

Švaistiklio sandara: 1-viršutinė galvutė, 2-apatinė galvutė, 3-kotas, 4-apatinis dangtelis, A, B-guolio įdėklai.

Stūmoklio ir švaistiklio orientavimas surenkant su velenu.

Darbinį sluoksnį sudaro aliuminio, cinko ir vario lydiniai. Šie guoliai naudojami didesnių krūvių varikliuose. Trijų sluoksnių guoliai naudojami didelių apkrovų KU ir SU variklių pagrindiniams ir skriejikliniams guoliams. Atraminis sluoksnis gaminamas iš marteninio plieno, antras laikantysis – iš vario ir silicio su švino priedu, o darbinis sluoksnis dengiamas alavo lydiniu, turinčiu švino ir vario priedų.

  • Mechanika Skaidrės
  • MS PowerPoint 20324 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (895 žodžiai)
  • Osvaldas
  • Alkūninis skriejiko mechanizmas
    10 - 5 balsai (-ų)
Alkūninis skriejiko mechanizmas. (2016 m. Gegužės 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/alkuninis-skriejiko-mechanizmas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 01:28
×