Alometriniai augimo modeliai


Įvadas. Žemės riešutu (Arachis hypogaea L. ) lapų ploto įvertinimas naudojant alometrini modelį. Apžvalga. Medžiagos ir metodai. Razultatų aptarimas. Optimalaus fitoplanktono ląstalių dydžio alometrinis modelis. Apžvalga. Alometrinis modelis. Michaelio-Menten lygties panaudojimas ir didžiausia kvota. Įsisavinimas arba ribotos asimiliacijos augimas. Parametrai priklausantys nuo dydžio. Išvados.

Įvairių biologinių procesų dinamikos modeliavimas yra taikomosios matematikos ir įvairių jos skyrių svarbi užduotis. Viena iš pagrindinių problemų šiolaikinės fundamentalios biologijos, yra sisteminis dinamikos procesų tyrimas, kuris vyksta ląstelei besidalijant – ląstelės ciklo dinamika. Mokslininkai daugiausia dėmesio skiria atskirų ląstelės ciklo procesų tyrimams, del to šiuo metu nėra įprasto ląstelės ciklo dinamikos modelio.

Ląstelės ciklas yra labai sudėtingai sukonstruotas procesas; Viena vertus, galima tikėtis kad iš visų esančių skirtingų modelių, kiekvienas gali tinkamai apibūdinti pati (arba esminį etapą) ciklą. Tačiau tokie modeliai gali būti nesuderinti vieni su kitais. Tokioje situacijoje produktyviu yra skaitomas požiūris, kurio metų yra naudojami labiausiai paplitę modeliai, aprašantys biologines sistemas. Alometrine augimo teorija, tai klasikinė biologinė teorija. Trumpai tariant, ji teigia, kad organizmo augimas (su prielaida, ląstelių augimas taip pat) yra aprašytas kompleksu iš n išsamių kintamųjų xi, i=1, n, susietų tarpusavyje alometriniais santykiais:

  • Microsoft Word 125 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (2375 žodžiai)
  • Universitetas
  • Roma
  • Alometriniai augimo modeliai
    10 - 4 balsai (-ų)
Alometriniai augimo modeliai. (2015 m. Kovo 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/alometriniai-augimo-modeliai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 20 d. 08:08
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo