Alternatyvaus kuro rūšys


Įvadas. Alternatyvaus kuro rūšys. Elektros energija. Vandenilis. Biodyzelinas ir bioetanolis. Gamtinės dujos. Biodujos. Plačiau apie kiekviena alternatyvu degalų rūšį. Apie elektromobilius. Elektromobiliai taip pat teršia aplinką. Elektra varomi automobiliai Lietuvoje. Vandenilis. Vandenilio generatorius. Degalų pagerinimas vandeniliu. Apie HHO sistemas. Kuro taupymas su HHO. Biodyzelinas ir bioetanolis. Biodegalai apibrėžimai. Augalinis aliejus. Biodegalų naudojimas ES ir Lietuvoje. Bioetanolis. Biodyzelinas. Bioetanolio gamyba. Biodyzelino gamyba. Gamtinės dujos. Suslėgtos gamtinės dujos. Privalumai ir trūkumai. Panaudojimas. Suslėgtos ir suskystintos gamtinės dujos. Lietuvoje. Biodujos. Istorija. Gamybos procesas. Panaudojimas. Literatūra.


 Šių HHO vandenilio generatorių privalumai:1.Sumažina automobilio degalų sąnaudas iki 30%. Taupymas bus pastebimas visose vairavimo rėžimuose - mieste, užmiestyje bei važiuojant mišriu rėžimu. Įsivaizduokite, kiek daug galite sutaupyti per metus!2.Padidina automobilio galią ir trauką. Kuo daugiau degalų variklis sudegina, tuo greičiau jis susidėvi. Įsidiegus HHO generatorių – automobilio galia, trauka ir ilgaamžiškumas padidės.3.Sumažina CO2 emisiją. Sistema su vandenilio generatoriumi sumažina į atmosferą išmetamų kenksmingų dalelių kiekį. Mes už švarią aplinką!4.Sumažina variklio temperatūrą. Taip prailginamas variklio tarnavimo laikas, nes jis dirba esant žemesnei temperatūrai.5.Likviduoja jūsų automobilio variklyje susidariusias  apnašas ir neleidžia joms formuotis ateityje.6.Variklis dirba tyliau. Vandenilis pakoreguoja degalų degimo procesą, todėl po HHO generatoriaus įdiegimo variklis veiks daug tyliau.7.Prailgina variklio tarnavimo laiką.

Degalų taupymo su HHO generatoriumi pavyzdys.Automobilio su HHO įranga bandymų rezultatai:Automobilis: BMW 530, dyzelinas, 1999, AT greičių dėžė, važiavimo režimo: Trasa (užmiestis), 90km/h 1500RPM, patikrinimo laikas: 4kmSistema: STF HHO for cars generatoriaus komplektasIŠJUNGTA: 5.8l/100km (1 litras dyzelino 17.24km)IJUNGTA: 5.1l/100km (1 litras dyzelino 19.61km)Sutaupyta dyzelinių degalų: UŽ MIESTO: 0.7l/100km (1l/2.37km)Sutaupyta dyzelinių degalų: 12% dyzelinio kuro - Jūs galite nuvažiuoti 14% didesnį atstumą.Sutaupyta dyzelinių degalų: MIESTAS: 2.9l/100km (1l/4.29km)Sutaupyta dyzelinių degalų: 30% dyzelinio kuro - Jūs galite nuvažiuoti 42% didesniį atstumą.

Apie 90% pasaulinės biodegalų gamybos sukoncentruota JAV (43%), Brazilijoje (35%) ir Europos Sąjungos šalyse (15%). Paskaičiuotas ES biokuro vartojimas kelių transportui, ktne:

Bioetanolis gaminamas fermentuojant turinčius daug cukraus ar krakmolo žaliavas – grūdus, cukrinius runkelius ar kitus augalus. Paprastai jis 5% santykiu maišomas su benzinu ir gali būti vartojamas įprastiniuose nemodifikuotuose varikliuose. Modifikuotose varikiuose, prisiderinančiuose prie degalų, bioetanolio dalis gali sudaryti iki 85% ar net iki 100% viso degalų

Kalbant apie aplinkosauginę naudą, 100 % bioetanolio naudojimas taršą sumažintų 50-60%, lyginant su tradiciniu iškastiniu kuru. 5% mišinys taršą apytikriai sumažina apie 2,5 - 3%.

Biodyzelines gali būti naudojamas grynas arba kaip priedas, dažniausiai naudojamas mišinys- 5% biodyzelino ir 95 % dyzelino. Naudojant mišinį, kuriame daugiau kaip 5% biodyzelino, gamintojas nesuteikia garantijų transporto priemonei. Mišiniui, kuriame daugiau kaip 30% biodyzelino, būtina keisti variklio konstrukciją, nes guminės tarpinės sukietėja ir užblokuojami purkštukai. Aplinkosauginė nauda yra ta, kad 100% biodyzelino naudojimas sumažintų CO2 išmetimus 40-50%. Naudojant 5% mišinį, CO2 išmetimai sumažėja 2-2,5%. Biodyzelinas yra skaidomas mikroorganizmų, todėl juo užterštas dirvožemis greičiau apsivalo. Biodegalai varikliams turi du svarbius privalumus: maišant iki 5% su įprastiniais degalais, nereikia modifikuoti automobilio variklio, ir antra, jie gali būti tiekiami per tas pačias autotransporto degalines be papildomų investicijų tiekimo infrastruktūrai.

  • Transportas Referatas
  • Microsoft Word 7167 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (5253 žodžiai)
  • Aleksandras
  • Alternatyvaus kuro rūšys
    10 - 2 balsai (-ų)
Alternatyvaus kuro rūšys. (2016 m. Balandžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/alternatyvaus-kuro-rusys.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 05:47
×