Alternatyvi energetika Lietuvoje


Alternatyvi energetika referatas. Saules energetika lietuvoje referatas. Alternatyvi energija lietuvoje. Alternatyvioji energija kursinis. Darbas lietuvoje alternatyvi. Referatas energija lietuvoje. Alternatyvi energetika darbas. Energetika lietuvoje referatai. Alternatyvioji energetika referatas. Elektros energetika lietuvoje skaidres.

Alternatyvi energetika lietuvoje. Saulės energija. Fotoelektra. Biodegalai. Medienos ir augalų masė. Ar bus grūdų iš šiaudų? Biodujos. Vėjo energetika. Šiuo metu iš atsinaujinančių energijos išteklių Lietuvoje išgaunama maždaug 3,3% elektros energijos. Tai visų pirma – elektros energija, generuojama Kauno HE (100 MW), visos likusios elektrinės kartu sudaro tik 17,5 MW. Daugiausia – smulkios hidroelektrinės (61 hidroelektrinė, kurių bendra galia sudaro tik 15,7 MW). Tačiau hidroelektrinės daro didelę ir dažnai nepataisomą žalą gamtai ir kraštovaizdžiui, todėl jų pakaitalas įprastiniams energijos šaltiniams – jokia išeitis. Pasidomėkime, kokias dar alternatyvas naftai turime mūsų šalyje. Lietuvoje apie 150 km2 (0,3% bendro ploto) užima namų stogai, kurie be žalos aplinkai gali būti panaudoti saulės jėgainėms įrengti. Vykdant mokslo programą „Saulės ir kiti atsinaujinantys energijos šaltiniai žemės ūkiui“, Lietuvoje papildomai įrengti 6 saulės spindėjimo trukmės registravimo postai, ir dabar jų iš viso yra 15. Tačiau kol kas ši energijos šaka yra įdomi tik kaip mokslinių eksperimentų objektas.
  • Microsoft Word 8 KB
  • 2011 m.
  • 3 puslapiai (1097 žodžiai)
  • Mėta
  • Alternatyvi energetika Lietuvoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Alternatyvi energetika Lietuvoje. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/alternatyvi-energetika-lietuvoje.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 25 d. 06:31
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo