Alternatyviųjų degalų apžvalga, jų savybės


Įvadas. Alternatyvios degalų rūšys Vandenilis. Elektra. Biodyzelinas. Bioetanolis. Hibridiniai automobiliai. Gamtinės dujos. SCR sistema (AdBlue). Išvados. Naudota literatūra.


Didžiausia oro taršą sukelia automobilių transportas, vien Lietuvoje yra virš dviejų milijonų transporto priemonių. Užterštu oru nemalonu kvėpuoti, taip pat jis sukelia įvairiausius sveikatos sutrikimus ir ligas. Dėl šios priežasties yra kuriamos alternatyvios degalų rūšys, taip pat automobiliai, kurie mažiau teršia aplinką. Alternatyviųjų degalų ieškojimas naudingas ne tik dėl taršos. Naftos ir dujų atsargos yra ribotos. Skaičiuojant pagal dabartinius naudojimo tempus ir žinomus telkinius, jų užteks dar 40-100 metų. Perspektyviausia žaliava degalam gaminti ateityje gali tapti akmens anglis ir kitos organinės kilmės medžiagos. Šiomis dienomis sparčiai populiarėja hibridiniai automobiliai, tai yra automobiliai kurie naudoja dvi ar daugiau varomųjų sistemų. Taip pat yra kuriami dyzeliniai varikliai kurie atitinka EURO 6 ir EURO 7 standartą, kurie į aplinką išmeta mažiau anglies junginių, taip pat mažiau sunaudoja degalų. Tačiau automobilių gamintojai ieško kitų būdų kaip priversti savo gaminamus automobilius veikti efektyviau, naudoti mažiau degalų, bei teršti aplinką.

Vandenilis - viena švariausių alternatyvių degalų rūšių, kitaip vadinamas ateities kuras.

  • Microsoft Word 238 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1021 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Alternatyviųjų degalų apžvalga, jų savybės
    10 - 3 balsai (-ų)
Alternatyviųjų degalų apžvalga, jų savybės. (2017 m. Balandžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/alternatyviuju-degalu-apzvalga-ju-savybes.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 08 d. 23:05
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo