Alternatyvūs automobiliai


Alternatyvūs automobiliai. Elektomobiliai. Elektromobilio sandara. Elektrinis variklis. Baterija. Variklio valdiklis. Kontaktorius ir saugikliai. DC/DC keitiklis. Vakuumo, vairo stiprintuvo pompos. Įkrovėjas. Bms. Elektromobilių pliusai. Elektromobilių minusai. Hibridiniai automobiliai. Kuo hibridiniai automobiliai geresni už elektromobilius? Išskirtiniai automobiliai. hyundai nexo. Automobilis varomas šokoladu.


Elektros variklio naudingumas yra apie 90%, kai tuo tarpu benzininių variklių yra tik apie 25%.

Yra trys pagrindiniai variklių tipai: Nuolatinės srovės Sinchroninis Asinchroninis.

Variklis yra ypač ekonomiškas, kadangi jo naudingumas yra apie 65%aukštesnis nei benzininių variklių. Energijos išskyrimo reakcijos metu neatsiranda reakcijos išskiriamų kenksmingųjų dujų ir kitų medžiagų, todėl šie varikliai yra ekologiški ir naudingi gamtai. Automobilių varikliai veikia tyliau nei benzininų automobilių. Nereikia papildomų eksploatacijos lėšų tepalams, filtrams, stabdžių kaladėlės keičiamos rečiau. Visoje Lietuvoje elektromobilių savininkams parkavimo vietos nemokamos, leidžiama naudotis įkrovimo vietomis ir važiuoti maršrutinio transporto juostomis.

Šiais laikai elektromobilį nepatartina pirkti kaimo vietovėse, nes visiškai pakrauta baterija nuvažiavimo atstumas gali būti kelis kartus mažesnis nei pilnu baku benzino, o baterijų įkrovimas yra palyginti sunkesnis nei pripilti benzino. Elektromobilį reikia įkrauti šešių valandų, o prie greitojo įkrovimo stotelių gali susidaryti eilės. Naudojant prietaisus kaip valytuvus ar šildymo sistemą drastiškai nukrenta nuvažiuojamo atstumo ilgis ir baterija išsikrauna greičiau.

Automobilis yra pagamintas iš audinio linų, perdirbto anglies pluošto, perdirbto dervos ir morkų masės vairui. Jam naudojamas biokuras, pagamintas iš šokolado ir gyvūnų riebalų, ir naudojami augaliniai aliejai. Tačiau tai ne tik ekologiškas automobilis, bet ir greitas.

  • MS PowerPoint 3437 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (743 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Mindaugas
  • Alternatyvūs automobiliai
    10 - 2 balsai (-ų)
Alternatyvūs automobiliai . (2019 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/alternatyvus-automobiliai.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 31 d. 21:25
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo