Altoriaus analizė


Įvadas. Istoriniai faktai. Altoriaus ikonografijos analizė. Altoriaus meninė raiška. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.

Mano pasirinktas analizės objektas yra Šv. Viktoro altorius Šv. Onos koplyčioje, Vilniaus Šv. Jono Krikštytojo ir Šv. Jono apaštalo ir evangelisto bažnyčioje. Temos pasirinkimą motyvuoju tuo, kad šis altorius yra vienas įspūdingiausiu Lietuvos bažnytiniame mene, pasižymi įdomia menine plastika bei turi plačią religinę simbolinę prasmę, kurią aš norėčiau detaliai išanalizuoti šiame darbe.

Šv. Viktoro altorius buvo sukurtas Pranciškonų bažnyčiai. Jis stovėjo greta didžiojo altoriaus, kaip jo šoninis dešinysis altorius, kur prieš 1737 m. gaisrą buvo Trijų Karalių altorius. Vilniaus pranciškonų dokumentų rašoma, kad Šv. Viktoro relikvijas jų Vilniaus bažnyčiai dovanojo popiežius Klemensas XII. Manoma, kad altorius padarytas 1740 m. ir tada buvo iškilmingai įkeltos ir Šv. Viktoro relikvijos. Tokią prielaidą galima daryti dėl to, kad kai kurie drožinėti altoriaus ornamentai, ypač – karsto dekoracija, o ryškiausiai cokolio filingų bei nišos glifų drožinių motyvai, atstovaujantys pereinamajam iš baroko į rokoko etapui – visa tai jau buvo taikoma J. K Glaubičiaus projektuotame Šv. Jono bažnyčios auksakalių koplyčios altoriuje. Nėra tiksliai žinoma, kokie skulptūriai dirbo prie šio objekto. Yra daroma prielaida, kad tai galėtų būti menininkai iš Tirolio bažnytinės skulptūros drožėjų mokyklos.

  • Menai Referatas
  • Microsoft Word 787 KB
  • 2015 m.
  • 6 puslapiai (1127 žodžiai)
  • Agneška
  • Altoriaus analizė
    10 - 4 balsai (-ų)
Altoriaus analizė. (2015 m. Balandžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/altoriaus-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 17:54
×