Altorių šėšėly fragmentai


Fragmentai iš psichologinio intelektualinio romano „Altorių šešėly“.

1.Seminarijos aprašymas, pirmieji įspūdžiai seminarijoje (,,Bandymų dienos") : ,,plieniniai skambalo dūžiai", kieti, negailestingi, penkta valanda šalto rudeninio ryto; siauras, bet nuostabiai ilgas kambarys; pro ;langą srovena šėma, ūkanota saulėtekio šviesa. Liudas Vasaris nesusivokia, kur esąs, kai prabunda pirmąjį rytą. Slegianti aplinka, laikas, sistema : ,,Ak! Juk tai seminarija!" ; ,,Jis, dar tik porą savaičių išbuvęs šituose mūruose, jau suspėjo prisitaikyti prie seminarijos gyvenimo tempo ir tapti vienu rateliu to didžiulio mechanizmo, kur visą gyvenimą skirsto laikrodžio rodyklė ir kietas, negailestingas skambalo garsas."

2.Liudo du motyvai įstoti į seminariją („Bandymų dienos“): a) „taip reikėjo“ , „tėvų noras nusvėrė daug“ , kadangi buvo nuolankaus būdo jis nesipriešino: „jis tylus ir klusnus, šešiolikos metų jaunuolis, nė mėginti nemėgino priešintis geležinei, viską nulemenančiai tėvo valiai ir tylios jautrios mamos norui“. b) Gimnazijoje patirti išgyvenimai: „1905 metų revoliucija užklupo Vasarį vienoj iš pirmųjų klasių ir lydėjo visus gimnazijos mokslo metus“, „mokinių tarpe buvo paplitęs ištvirkimas“: „vienas jo draugas iš bažnyčios, norėdamas įrodyti, kad nesą joje stebuklo nei dievo“ , „antras Liudo draugas nusišovė, susirgęs veneros liga“, tad „šitie du įvykiai atkreipė sąžinę į jį patį“, „darė gyvenimą juodą, purviną, bjaurų“, vienintelė išeitis išgyventi tikėjimo ir gyvenimo krizę – įstoti į seminariją.

  • Lietuvių kalba Namų darbas
  • Microsoft Word 6 KB
  • 2014 m.
  • 2 puslapiai (751 žodžiai)
  • Veronika
  • Altorių šėšėly fragmentai
    10 - 2 balsai (-ų)
Altorių šėšėly fragmentai. (2014 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/altoriu-sesely-fragmentai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 19:47
×