„ Altorių šešėly“ - trumpas konspektukas 2-3 dalies


Altorių šešėly temos. Altoriu sesely planas. Altoriu sesely 3 dalis. Altoriu sesely rasiniu temos. Altoriu sesely platunas. Altoriu sesely tema. Altoriu sesely trumpas visu daliu aprasymas. Altoriu sesely 3 dalis analize. Altoriu sesely analize. Altoriu sesely rasinio temos.

„ Altorių šešėly“ - trumpas konspektukas 2-3 dalies. Liudas atvyksta i kalnynu parapija. Atremontuojamas jam vikariatas. Klebonas Platūnas ir Vikaras 1 Vikaras Stripaitis nebuvo patenkinti jo, kaip 2 Vikaro atvykimu. Platūnas- klebonas, užsiėmęs ūkiu. Stripaitis- Vikaras, užsiėmęs 2 koop. parduotuvėm „ Žagre“ ir „ Laime“. Julė- klebonijos šeimininkė davatka.

Liudas atvyksta i kalnynu parapija. Atremontuojamas jam vikariatas. Klebonas platūnas ir vikaras vikaras stripaitis nebuvo patenkinti jo, kaip vikaro atvykimu. Platūnas- klebonas, užsiėmęs ūkiu. Stripaitis- vikaras, užsiėmęs koop. Parduotuvėm žagre ir laime . Julė- klebonijos šeimininkė davatka.

Atvyksta vasaris su tėvu ir iškart pajunta, kad jis nelaukiamas. Sekančia diena j is suzino, kad laikys laidotuves su pamokslu( aisku jis to nemoka) ir nutaria nesikisti i zagres reikalus. Žiodelis- kunigo stripaičio priešas vis prašantis, kad tas sušauktų kooperatyvo susirinkima ir ismoketu jiems pinigus.

Sunkiai atlaike misias, nes vis klydo. Nepatiko jam nešvari bažnyčia. Klausėsi išpažinčių ( davatkos net iš kito kaimo pas ji atvaziuodavo). Kažkoks piktupiu andrius is tu, kurie ejo ispazinciu neprileido prie komunijos, bet jis nuejo. Aisku ir vel jis apie tai galvoja.

Grizo kunigai is miesto ir pareze linkėjimu nuo liuces brazgienes, dabar jau naujapolio gražuoles. Strimaitis praso but faktiniu kooperatyvo pirmininku, bet liudas atsisako.

Sutiko kalnynu dvaro baroniene rainakiene ir barona rainaki jodinėjant. Baroniene susizavi. Jis vis dar netiki, kad jis kunigas.

Kartu su davatkom sutvarko baznycia. Stripaitis įtariamas sukčiavimu parduotuvej. Kunigas sumusa piktupiu andriu alinej, nes jie pries ji mitinguoja. Vasaris nesikisa.

Nuvaziuoja i naujapoli. Pasisneka su prelatu ir tas ji nuramina, siulo testi poeto karjera. Iakyla gincas del kunigystes metimo ( pokalbis). Jis svojojes apie liuce nusimena, nes pamato, kad ji laimingaikunigai pries baroniene bet vis tiek apsilanke dvare. Vasaris diskutuoja su baroniene apie celibata ( ji prieš). Vasaris ja dar labiau isimyli.

Piktupiu andrius mirineja is stripaiti pakviečia suteikt paskutinio patepimo, bet jis nusiunčia liuda. Vasaris ir vel bijo tapt kunigu nevykėliu.

Vasaris nueina i dvara pasiskolint knygu ir žiopso i baroniene su naktiniais. Tai astebejus rainakiene sugalvoja kuniga suviliot.

Ivyko stripaicio susirinkimas ir pasirode , kad jis nesukciauja. Stripaitis isvaziuoja visam laikui is klebonijos, žiodelis jo atsipraso. Vasaris nuvaziuoja pas šlavantų tėvelį, kuris kunigas is pasaukimo ( tiesiog idealas).

  • Microsoft Word 9 KB
  • 2010 m.
  • 3 puslapiai (1249 žodžiai)
  • Mokykla
  • „ Altorių šešėly“ - trumpas konspektukas 2-3 dalies
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
„ Altorių šešėly“ - trumpas konspektukas 2-3 dalies. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/altoriu-sesely-konspektas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 03:41
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo