Altorių šešėly skaidrės konspektas


Altorių šešėly‘‘. Romanas ,,altorių šešėly” nėra autobiografinis romanas. Išgelbsti motinystė. Santykis su gamta. Kūrybinio pašaukimo stiprumas. Dvylipumas. Talentas – Dievo kibirkštis, Dievo valia žmoguje. Nuo dvasinio kunigystės pašaukimo nutolusių kunigų charakteriai. Gražią kunigystę įkūnijantis Šlavantų tėvelis.


Tai paties Putino ne kartą pabrėžta. Romano herojai – fantazijos kūdikiai. Liudo Vasario biografijoje galima įžvelgti kai kuriuos rašytojo autobiografijos bruožus: 1. Stojimo į seminariją motyvus; 2. Gamtos išgyvenimą; 3. Kūrybos supratimą.

Santykiai su moterimis atspindi tris Vasario charakterio etapus: jaunuolio klieriko bundantį vyriškumą, jauno kunigo vienatvę ir atramos ieškojimą, subrendusio kūrėjo išsilaisvinimo ir būties pilnatvės siekimą. Subtilų dėmesį rodo Liucė, atviresnius jausmus skatina Rainakienė, į šeimos pusę traukia Auksė. Meniškiausias charakteris – Liucija. Jos charakteryje sukaupta moteriškumo esmė ir paslaptis. Santykiai su moterimis tarsi atspindi skirtingas Liudo Vasario evoliucijos pakopas. Moteris – gundytoja Liucė, provokuojanti jo vyriškumą.

Per savo vestuves Liucija apsitaiso juodai, tuo lyg pabrėždama savo atsiskyrimą nuo pasaulio džiaugsmų. Bet gyvenimo realybė yra palanki jai – ją išgelbsti, ,,išgano’’ motinystė. Ji tampa rūpestinga mama. Meilė sūnui kompensuoja neišsipildžiusią jaunystės meilę. Bet vėliau vyro mirtis ir nelaimingos antrosios vedybos sielos ,,išganymą” panaikina ir Liucija grįžta į chaotišką, baugią tamsiųjų galių valdžią.

Sūnaus liga ir mirtis grąžina ją į pirminę situaciją. Po sūnaus mirties jos ,,užverktose akyse klaidžiojo negeros karščio liepsnelės”. Neteisėtas gimimas (norėdamas paguosti, kanauninkas Kimša pasisako esąs jos tėvas), sūnaus mirtis kaip bausmė.

  • MS PowerPoint 70 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (1187 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Mykolas
  • Altorių šešėly skaidrės konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Altorių šešėly skaidrės konspektas. (2017 m. Sausio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/altoriu-sesely-skaidres-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 15 d. 02:15
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo