Altorių šešėly veikėjai: visų veikėjų charakteristika ir analizė


Vincas Mykolaitis Putinas. Altorių šešėly 1933.


Auksė – mergina, dėl kurios Liudas pasiryžta atsisakyti savo luomo, dėl kurios jis supranta savo gyvenimo esmę. Pirmą kartą su Vasariu ji susitiko poetų draugijos susirinkime, kuomet ji pakomentavo jo parašytą eilėraštį, kurį suprato visai kitaip nei kiti. Ši mergina turėjo, tiek baronienės Rainakienės, tiek Liucės pačias patraukliausias savybes, kurios taip žavėjo Liudą. Ji padėjo Vasariui suvokti kokios gyvenimo vertybės labiausiai jį džiugina. Jie abu vienas kitam pripažino meilę, tačiau jų santykiams trukdė Liucė, nes Liudas toliau su ja bendravo, Auksė sužinojo apie tai ir Liudas kurį laiką nieko apie ją negirdėjo. Jis išvyko į Nidą ir netikėtai, vaikščiodamas kopose sutiko Auksę. Būdami ten jie daug kalbėjosi, Liudas išsipasakojo ką jaučia, kas jam neramu, o Auksė jį visiškai suprato ir liepė baigti save analizuoti, nes iš to tik nelaimės, graužatis ir kančia... Liudas galutinai įgavo jėgų, vilties ir pasiryžo mesti kunigystę.

Baronienė Rainakienė - Jau pirmą kartą sutikęs Rainakienę, jojančią žirgu lyg amazonę, Vasaris negalėjo jos pamiršti. Jie pradėjo bendrauti ir baronienė susižavėjo kunigu, kaip iki tol nebuvo susidomėjusi jokiu kitu vyru. Sužinojusi apie jauno kunigo polinkį į knygas, pasiūlė jam paskaityti iš jos bibliotekos, galiausiai Vasaris jai išsipasakojo, o Baronienė, supratusi, kad tai meniškos ir poetiškos sielos svajoklis nusprendė elgtis su kunigu taip artimai, kaip tik jis leisis.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (1200 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Ligita
  • Altorių šešėly veikėjai: visų veikėjų charakteristika ir analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Altorių šešėly veikėjai: visų veikėjų charakteristika ir analizė. (2015 m. Spalio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/altoriu-sesely-veikejai-visu-veikeju-charakteristika-ir-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 09:44
×