Altorių Šešėlyje ir Kuprelis aprašymai


Kuprelis aprasymas. Altoriu sesely aprasymas. Kuprelis analize. Kuprelis recenzija. Altoriu sesely recenzija. Kuprelio aprasymas. Altoriu sesely siuzetas. Altoriu sesely issamus aprasymas. Kuprelio savijauta analize. Kuprelis sutrumpinimas.

Altoriu šešėlyje išsamus aprašymas. Ši ištrauka paimta iš vinco mykolaičio – putino romano “altorių šešėly”. Pavadinime tarsi supriešintos dvi spalvos: altorius – balta, šviesi, o šešėlis – pilka, tamsi. Perskaičius vien pavadinimą galima suprasti, kad romane aprašomi įvykiai vyko bažnyčioje, arba bus labai glaudžiai su ja susiję. Kuprelis išsamus aprašymas ją kuprelis pasakoja jaunam studentui, tai jo išpažintis. Kuprelio meilė gundei - viso pasakojimo centras. I. Šeinius - impresionistas, ir kaip ir daugelis šios krypties atstovų jis gyvenimo prasmę sieja su meile. Olesiui ir gundei meilė yra jausmų stichija, nepaisanti logikos, nepavaldi reikalavimams, visuomenei, kitų nuomonei. Meilė romano žmonėms šviesa, laimė, o kartu ir skausmas.

Ši ištrauka paimta iš vinco mykolaičio – putino romano altorių šešėly . Tačiau perskaičius visą romaną suprantama, kad jame aprašomas jauno kunigo gyvenimas. Bet aprašomas gyvenimas yra ne išorinis, kurį mato aplinkiniai, o vidinis, kurį mato ir išgyvena tik pagrindinis romano herojus. Nagrinėjama ištrauka yra paimta iš psichologinio romano. Šiame romane nuosekliai skverbiamasi į pagrindinio veikėjo mintis, išgyvenimus jausmus, savijautą. Įvykių romane ne daug, o ir juos lemia vidiniai konfliktai. Ištraukoje aprašoma liudo vasario sumaištis saloje, jo dvejonės. Apie erdvę šioje ištraukoje nieko neužsimenama. Laikas šioje ištraukoje tiksliai nenustatytas. Tačiau pasakotojas yra visažinis, jis žino, kas bus po kurio laiko, todėl laikas jo pasakojime kinta iš dabarties į ateitį. Pirmasis žingsnelis į ateitį mažytis, nedrąsus: ir kai netrukus po to pasireiškė jo talentas . Antras jau didesnis, pasakotojas pasakoje, kas vyks po kelerių metų: o po kelerių metų jo draugai jį laikė jau pripažintu poetu . O paskutinysis žingsnis į ateitį aprėpia visą vasario gyvenimą: jeigu jisai būtų įtikėjas savo talentą, jo gyvenimas ir kūryba būtų nuėję visai kitais keliais . Šiame sakinyje naudojama tariamoji nuosaka tarsi pabrėžia, kad pasakotojui gaila, kad taip nebuvo, kad vasario gyvenimas pasuko kita vaga. Šios ištraukos, kaip ir viso romano, šios ištraukos, kaip ir viso romano, pagrindinis veikėjas yra liudas vasaris. Vasarį charakterizuoja pasakotojo pasakojimas. Veikėjas šioje ištraukoje kinta iš jaunučio klieriko į pripažintą poetą. Pagrindinio veikėjo išvaizda neaprašyta, tačiau visa ištrauka skirta jo sielos dvejonių, charakterio savybių aprašymui. Pasakotojas atskleidžia liudo vasario būdo bruožų. Fantazijos maištingumą, uždarumą.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2010 m.
  • 3 puslapiai (968 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Lukas
  • Altorių Šešėlyje ir Kuprelis aprašymai
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Altorių Šešėlyje ir Kuprelis aprašymai. (2010 m. Gruodžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/altoriu-seselyje-ir-kuprelis-aprasymai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 00:42
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo