Alytaus miesto biudžeto analizė
Biudžeto terminą būtų galima apibrėžti teiginiu, kad tai yra lėšų ar kitų materialinių išteklių visuma, skirta nuolatos būti prižiūrima bei tvarkoma. Norint gerai tvarkyti biudžetą sudaromas parengimo palanas, pagal kurį bus skirstomos tam tikros srities kaip, namų ūkio, įmoniu ar kitu įstaigų lėšos.Dažniausiai numatomi biudžeto ištekliai yra piniginės lėšos, nors organizacine prasme gali būti ir tokie ištekliai kaip laikas, energija, darbas ir kt.
Galima teigti, kad norėdama nepatirit nuostolių ir teisingai panaudoti turimas lėšas kiekviena įmonė, įstaiga ar kita organizacija, turi sudaryti savo biudžeto planą. Prie biudžeto planą sudarančių organizacijų taip pat reikėtų priskirti ir valstybes. Kiekviena valstybė privalo reguliuoti turimas lėšas, paskirstyti jas pagal reikalingumą. Valstybės biudžeto planavimas apima ir savivaldybes, nes kaip tik valstybė skirsto kiek kuriai savivaldybiai skirti pinigų.
Mes pasirinkome kalbėti apie Alytaus miesto savivaldybės biudžetą. Šio miesto biudžetą analizuoti pasirinkome dėl to, kad tai didelis gražus miestas, o taip pat dar ir vadinamas dzūkijos sostine.
Tikslas. Išanalizuoti Alytaus miesto savivaldybės planinius ir faktinius biudžetus ir pateikti išvadas.
Uždaviniai.
1. Apibrėžti savivaldybės biudžeto sampratą bei paaiškinti sudedamąsias dalis ir priėmimą.
2. Išsiaiškinti pasirinkto rajono savivaldybės biudžeto planinių pajamų struktūrą ir palyginti ją su to paties laikotarpio faktiniu pajamų gavimu, bei paaiškinti perteklinio ar deficitinio jų surinkomo priežastis.
3. Išanalizuoti Skuodo rajono savivaldybės planinius asignavimus pagal valstybės funkcijas, palyginti juos su faktiniais tų metų išlaidų paskirstymo duomenimis.
4. Išskirti planinių pajamų ir asignavimų grupes, kuriose nagrinėjamame laikotarpyje pastebimi didžiausi staigiausi ir lėčiausi pokyčiai.
5. Apskaičiuoti ir palyginti viso tiriamojo laikotarpio pajamas ir išlaidas tenkančias vienam gyvenojui .