Alzhaimerio liga skaidrės


Alzheimerio liga. Alzheimerio ligos samprata. Alzheimerio liga – tai lėtinė progresuojanti galvos smegenų liga. Priežastys. Alzheimerio ligos etiologija nėra tiksliai žinoma. Požymiai bei stadijos. Skiriami du Alzheimerio ligos tipai Ankstyvoji. Pradinė stadija. Pirmieji simptomai nėra aiškūs. Galutinė stadija – po 8–10 metų nuo ligos pradžios. Gydymas ir profilaktika. Alzheimerio liga yra gydoma medikamentais. Profilaktika. Kol kas nėra veiksmingų, medikamentinių priemonių. Reabilitacijos priemonės. Akupunktūros terapija. Akupunktūra yra vienas seniausių gydymo metodų. Fototerapija Šviesos terapija taikoma siekiant išgydyti daug įvairių miego ir nuotaikos sutrikimų. Ergoterapija Pacientų galimybių atstatymas. Elektroforezė Veikiant elektros srovei. Teigiamos elektroforezės savybės -poodyje susiformuoja jonų telkinys. Hidroterapija Hidroterapijoje ir balneoterapijoje tiesiogiai kontaktuoja oda ir vanduo. Galime taikyti Povandeninį masažą. Vibracinė vonia. Dujinės vonios. Aromatinės ir vaistingosios vonios. Rekomendacijos artimiems. Rekomendacijos artimiesiems Jeigu įmanoma. Literatūra. Budrys V. (2004) Neurologijos vadovas gydytojui praktikui.


Elektroforezė: Veikiant elektros srovei, pakinta ląstelių potencialas, jų biofizinės ir biocheminės savybės, padidėja ląstelių ir audinių jaudrumas, membranų pralaidumas, biologiškai aktyvių medžiagų aktyvumas ir jų sintezė. Energingiau vyksta medžiagų apykaita, aktyvuojasi lokalios kraujotakos reguliacijos sistemos ir kraujagysles atpalaiduojantys veiksniai (azoto oksidas, endotelinas), sukeliantys odos kraujagyslių išsiplėtimą ir odos paraudimą. Tam įtakos turi ir nervų receptorių sudirginimas, veikiant juos elektrolizės produktams. Pegerėjus kraujo ir limfos apytakai, didėja audinių rezorbcinės galimybės, mažėja uždegiminė edema, nervų audinių kompresija, mažėja skausmas (tai daugiau išreikšta po anodu). Prie katodo didėja Na ir K koncentracija.

Teigiamos elektroforezės savybės: -poodyje susiformuoja jonų telkinys, iš kurio veikliosios medžiagos lėtai patenka į organizmą. -vaistai patnka jonų pavidalu. -vaistai kaupiasi lokaliai, patologinio proceso vietoje. -pakanka mažų dozių. -labai maža alerginių reakcijų galimybė. -neskausminga.

Hidroterapija: Hidroterapijoje ir balneoterapijoje tiesiogiai kontaktuoja oda ir vanduo. Kadangi didžioji dalis odos receptorių galūnėlių išsidėstę kraujagyslių sienelėse, todėl periferinė kraujotaka greičiausiai reaguoja į temperatūrinius dirgiklius. Esant dideliam vandens ir odos temperatūros skirtumui kraujagyslių reakcijos pasireiškia ne tik lokaliai, bet ir visame organizme. Vandens temperatūra, cheminė sudėtis ir mechaninis slėgis dirgina odoje esančius receptorius, kurie aferentiniais laidais perduoda informaciją į centrinę nervų sistemą ir neurofleksiškai skatina vidaus sekrecijos liaukų veiklą.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 57 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (1217 žodžiai)
  • Kolegija
  • Silvija
  • Alzhaimerio liga skaidrės
    10 - 1 balsai (-ų)
Alzhaimerio liga skaidrės. (2016 m. Lapkričio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/alzhaimerio-liga-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 18:09
×