Alzhaimerio liga


Alzheimerio liga. Kognityvinė terapija. Palaikomoji terapija. Individuali konsultacija.


Alzheimerio ligos požymiai atskleidžia, kad šios ligos pacientai susiduria su daugybe psichosocialinių, medicininių sunkumų, todėl jiems ypatingai reikalinga slaugytojų ir socialinių darbuotojų pagalba. Teikiamos pagalbos rūšys priklauso nuo ligos stadijų. Fišas (1999), išskiria tirs ligos stadijas tai yra: pradinė stadija, išsivysčiusios ligos stadija ir galutinė stadija. Tuo tarpu Macijauskienė (2008) Alzheimerio ligai priskiria tokias stadijas kaip: pradinė, vidutinio sunkumo, ir sunki atsižvelgiant į priklausomybės laipsnį kasdieninėje veikloje. Klinikiniu požiūriu klasifikavimas svarbus ir dėl tinkamo vaistų skyrimo.

Norint nugalėti Alzheimerio ligą yra taikoma kognityvinė terapija, selfistiprinanti terapija, palaikomoji terapija. Modifikuojant socialinius santykius, taikoma šeimos-edukacinė terapija. Modifikuojant aplinką, taikoma milieu terapija, būsto apipavidalinimas (Alzheimerio liga, 2014).

Už gydymą ir priežiūrą atsakingas gydytojas turi sudaryti pacientui reguliarių vizitų tvarkaraštį. Sistemingai planuojamų tolesnių vizitų tikslai (Waldemar ir kt., 2000):

Užtikrinti gretutinių būklių arba pirminio Alzheimerio sutrikimo komplikacijų atpažinimą ir tinkamą gydymą.

Įvertinti pažinimo funkcijų, emocinius ir elgesio sutrikimo simptomus.

Įvertinti gydymo indikacijas ir stebėti farmakologinių ir nefarmakologinių priemonių poveikį.

Teikti nuolatines konsultacijas ir rekomendacijas pacientams ir globėjams sveikatos ir psichologiniais klausimais.

Valdyti atitinkamas slaugytojos intervencijas (Steiblienė, 2011).

Žmonėms, sergantiems Alzheimerio liga, psichoterapijos seanso metu yra naudojami autobiografiniai pasakojimai, siekiant sustiprinti savivertę. Taip pat sprendžiami praeities konfliktai, kurie daro įtaką dabarties sunkumams. Stengiamasi gerinti socialinius ir tarpasmeninius santykius. Pasak, mokslinio straipsnio psichoterapija pateikiama individualiai, nes bendrąja prasme ji pacientams nepadeda. Psichoterapija padeda pacientui susidoroti su depresija, susijaudinimu, nerimu bei nerviniais priepuoliais (Burns, Guthrie, 2005).

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1469 žodžiai)
  • Evelina
  • Alzhaimerio liga
    10 - 2 balsai (-ų)
Alzhaimerio liga. (2016 m. Balandžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/alzhaimerio-liga.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 00:36
×