Alzheimerio liga


Referatas apie alzheimeriu sergančius. Alzheimerio liga kineziterapija. Alzheimeris referatas. Alzheimerio ligos referatas. Alhaimerio liga bakalaurio darbas. Bakalairo darbai alzheimerio liga. Baigiamieji darbai apie demencija alzheimeri. Alzheimerio liga magistro. Alzheimerio liga isvados. Alzheimeris kompensuojama liga.

Įvadas. Ligos priežastys ir požymiai. Klinika. Alzheimerio ligos diagnostika. Alzheimerio ligos gydymas. Prevencija. Išvados. Literatūra.

Alzheimerio ligą labai svarbu nustatyti kuo anksčiau.

Alzheimerio liga Lietuvoje nepakankamai diagnozuojama. Į šį procesą aktyviau ir drąsiau turėtų įsijungti bendrosios praktikos gydytojai. Diagnozuojant Alzheimerio ligą ir atskiriant ją nuo kitų demencijų, labai svarbus etapas – anamnezės aiškinimas, kvalifikuotas pacientų negalavimų įvertinimas, būtini objektyvūs anamnezės duomenys iš gerai pažįstančio pacientą asmens.

Lietuvoje nėra registro ir nėra visiškai aišku, koks sergančiųjų Alzheimerio liga skaičius mūsų šalyje. Santariškių ligoninėje yra diagnozuota maždaug 3000 atvejų.

Šiuo metu pagrindinė problema Alzheimerio ligos sukelta demencija sergantiems pacientams yra ne tik vėlyva ir nepakankama diagnostika, didelė priemoka už medikamentus (sergant Alzheimerio liga kompensuojama tik 80 proc.), bet ir sparčiai didėjanti socialinė problema, t.y. ką daryti ir kaip padėti tiems pacientams, kurie serga sunkia demencijos forma, bei jų artimiesiems.

Svarbu rūpintis savo sveikata: tinkamai maitintis, naudoti vitaminus, reguliuoti cholesterolio kiekį, sportuoti, būti socialiai aktyviems, vykdyti intelektinę stimuliaciją.

  • Medicina Kursinis darbas
  • Microsoft Word 40 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (1990 žodžiai)
  • Universitetas
  • Violeta
  • Alzheimerio liga
    10 - 1 balsai (-ų)
Alzheimerio liga. (2012 m. Rugsėjo 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/alzheimerio-liga.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 09:13
×