Amartya Sen nobelio premijos laureatas


Amartya senas. Amartya sen lt. Nobelio premija referatas. Amartya sen nobelis. Nobelio laureatu ekonomikos srityje speros. Lyciu vystymosi indekso samprata. Indija nobelio premija.

Įvadas. Amartya sen’as. Amartya sen’ui įteikiama nobelio premija. Išvados. Literatūra. Žmogaus socialinės raidos kursas skatina plačiau pažvelgti į žmogaus socialinės raidos sampratą ir jos pritaikomumą. Ši samprata paremta žmogiškųjų galimybių pažinimu. Jos pradininkas yra nobelio premijos laureatas amartya sen.

Žmogaus socialinės raidos kursas skatina plačiau pažvelgti į žmogaus socialinės raidos sampratą ir jos pritaikomumą. Šie klausimai nagrinėjami pasauliniuose pranešimuose apie socialinę žamartya sen’as – 1998 m. Ekonomikos nobelio laureatas, gimė 1933 m. Lapkričio 3d. Indijoje, vakarų bengalijoje, šantiniketane. Jis yra šeštasis kandidatas iš indijos gauti nobelio premijai ir pirmasis ekonomikos prizo nugalėtojas iš indijos. Jis tapo jauniausiu ekonomikos departamento pirmininku jadavpuro universitete būdamas 23-ejų metų. Jis buvo ir ekonometrijos asocijacijos (1984), internacionalinės ekonomikos asociacijos (1986-89), indijos ekonomikos asociacijos (1989) ir amerikos ekonomikos asociacijos (1989) prezidentu. Jis dėstė kalkutos, delhio, oksfordo, kembridžo, londono ekonomikos mokykloje ir harvarde. Jam buvo suteiktas d. Lit’o laipsnis ir koledžo mokslinės tarybos nario laipsnis daugelyje indijos ir užsienio universitetų bei institutų. Sen’as buvo apdovanotas bharat ratna apdovanojimu, aukščiausias civilinis apdovanojimas indijoj.

Sen’as gavo nobelio premiją, 978 000 dolerių, ją įteikė sweden prize bankas. Jis yra gerbiamas už savo įnašą į ekonominės gerovės gerinimą, kas padėjo paaiškinti nepritekliaus ir neturto priežastis. Jo dėka atsirado naujos filosofijos alternatyvus būdas stiprinti ekonomikos vystimasi. Sen’as yra parašęs gerų darbų tokiose skirtingose srityse kaip objektyvumas, liberalizmas ir agentūra.

Profesorius sen’as yra trinitio koledžo, kembridžo, u. K. Ronobelio premijos laureatas amartya senas sutiko būti jungtinių tautų vystymo programos (jtvp) nusipelniusiu patarėju žmogaus socialinės raidos klausimais. Praeitais metais prof. A. Senui buvo įteikta nobelio premija ekonomikos srityje už mokslinius tyrimus, kurie paskatino vyriausybes pakeisti požiūrį į žmogaus socialinę raidą, badą ir nepriteklių. A. Senas daugiau kaip dešimtmetį dirbo prie jtvp pranešimo apie žmogaus socialinę raidą. Bendradarbiaudamas su mahbub ul haq, jis suformulavo šių pranešimų koncepciją, pagal kurią valstybės vertinamos, atsižvelgiant į jų pasiekimus žmogaus socialinės raidos srityje. Jis taip pat yra vienas iš skurdo indekso bendraautorių, suformulavusių sudėtinę daugiamačio skurdo, priešpastatyto vienamačiui, koncepciją, ir taip pat konceptualiai prisidėjo formuluojant lyčių lygių galimybių indeksus.

A. Senas — antrasis nobelio premijos laureatas ekonomikos srityje, kuris yra susijęs su jtvp veikla.

  • Microsoft Word 105 KB
  • 2012 m.
  • 6 puslapiai (509 žodžiai)
  • Amartya Sen nobelio premijos laureatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Amartya Sen nobelio premijos laureatas. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/amartya-sen-nobelio-premijos-laureatas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 08 d. 13:37
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo