Amatai


Staliai. Dailidės. Kalviai. Mūrininkai. Kubiliai. Puodžiai. Siuvėjai. Kurpiai. Verpėjos. Audėjos. Kailiadirbiai. Žmogaus kasdieniame gyvenime reikia daug ko drabužių. Nukalta saulė. Senais laikais gyveno. Keliaukime kartu! Nepamirškite laikytis taisyklių Atidžiai perskaitykite užduotį. KALVIS buvo labai svarbus bendruomenei žmogus. Kirvių. Pjautuvų. Tvartas. Kalvė. Medinių. Akmeninių. Kūjis ir replės. Plaktukas ir kaltas. Kalviai gamino gražiausius dirbinius. Apvesk, kokius dirbinius nukalė kalviai? Pasigrožėkime šiuolaikinių kalvių dirbiniais. Stalius. Audėja. Stiklo. Molio. Grubūs ir ruplėti. Dailūs ir švelnūs. Plastiku. Glazūra. Buitinė. Dekoratyvinė. Minkyti. Spausti. Dailidė. Drožėjai. Senovėje svarbiausias medžio meistro (dailidės. Lengvas, neskęsta vandenyje. Tvirta ir patvari statybinė medžiaga. Amatą mokėdamas. Duonos nemaldausi. Daug žinau apie senuosius amatus. Nemažai žinau apie amatus.


Keliaukime kartu! Nepamirškite laikytis taisyklių: Atidžiai perskaitykite užduotį; Neskubėkite; Būkite drausmingi; Pelyčių vieta – šalia molinio peliuko.

Kalviai aprūpindavo žmones įvairiais geležiniais darbo įrankiais. Kokių įrankių jie negamino?

Svarbiausia kalvėje buvo žaizdras su dumplėmis, jos buvo iš jaučio odos. Dumples pūsdavo, o kiti kalviai padėdavo. Netoli žaizdro stovėjo kaladė su priekalu, gelda su vandeniu geležiai ar plienui grūdinti. Pagrindiniai kalvio įrankiai:.

Kalviai gamino gražiausius dirbinius. Apvesk, kokius dirbinius nukalė kalviai?

Iš kokios medžiagos puodžius pagamino šiuos dirbinius?

  • Etnologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 2144 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (214 žodžiai)
  • Jonas
  • Amatai
    10 - 9 balsai (-ų)
Amatai. (2016 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/amatai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 17:54
×