Amfoteriškumas


Amino rugstys amfoteriniai junginiai. Organiniu medziagu amfoteriskumas.

Amfoteriškumas ir amfoteriniai junginiai. Amfoteriškumas. Amfoteriškumas – tai medžiagos cheminė savybė (polinkis) reaguoti ir su rūgštimis. Kadangi didėjant atominiam skaičiui perioduose. Amfoteriniai metalai. Antrajame periode amfoteriškumu pasižymi berilis (Be). Vanduo Amfoteriniai oksidai Amfoteriniai hidroksidai Aminorūgštys. Vanduo. Paprasčiausias amfoterinės medžiagos pavyzdys yra vanduo. H3O+ jonas nurodo rūgštines savybes, OH- - bazines. Amfoteriniai oksidai. Tai dvejopos prigimties oksidas jam būdingos ir rūgštinio. Amfoteriniai hidroksidai. Tam tikrais atvejais, kai vandenilio ir atomo. Amfoteriniai hidroksidai reaguoja. Aminorūgštys – chemijoje taip vadinama grupė organinių junginių. Kadangi aminorūgštyse yra bazines savybes lemianti amino grupė ir rūgštines savybes – karboksigrupė. Jei aminorūgščių molekulėse yra vienodas skaičius amino ir karboksigrupių. Aminorūgščių reakcijos su bazėmis ir rūgštimis. Kaip ir neorganinės amfoterinės medžiagos.

Antrajame periode amfoteriškumu pasižymi berilis (Be), trečiajame – aliuminis (Al). Laisvas aliuminis gali reaguoti ir su rūgštimis, ir su šarmais. Reakcija su rūgštimi: 2Al(k) + 6HCl(aq)  2AlCl3  (aq) + 3H2(d) Reakcija su šarmu: 2Al(k) + 2NaOH(aq) + 6H2O(s)  2Na[Al(OH)4](aq) + 3H2(d).

H3O+ jonas nurodo rūgštines savybes, OH- - bazines.

Amfoteriniai hidroksidai reaguoja su: Rūgštimis 2Al(OH)3 (k) + 3H2SO4 (aq)  Al2(SO4)3 (aq) + 6H2O (s) Šarmais Al(OH)3 (k) + NaOH (aq)  Na[Al(OH)4] (aq).

Jei aminorūgščių molekulėse yra vienodas skaičius amino ir karboksigrupių, jos neutralizuoja viena kitą ir susidaro vidinės druskos. Vidinė druska turi du priešingus krūvius, todėl vadinama dipoliniu jonu. Druskos tirpalas yra neutralus. Šia savybe aminorūgštys skiriasi nuo neorganinių amfoterinių junginių.

Kaip ir neorganinės amfoterinės medžiagos, aminorūgštys reaguoja su bazėmis ir rūgštimis: su bazėmis: NH2-CH2-COOH + NaOH  NH2-CH2-COONa + H2O su rūgštimis: NH2-CH2-COOH + HCl  [HOOC-CH2-NH3]+Cl-.

  • MS PowerPoint 548 KB
  • 2016 m.
  • 16 puslapių (468 žodžiai)
  • Sabina
  • Amfoteriškumas
    10 - 7 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Amfoteriškumas. (2015 m. Balandžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/amfoteriskumas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 00:43
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo