Amoralumas ir išdavystė


Netolerancija, pasipiktinimas ir pasibjaurėjimas. Pripažinta moralė. Visuomenė ir moralinė opinija. Neįprasta logika. Sero patrick devlin’o paskaitos pasižymi išskirtiniu požiūriu į moralės prigimtį – moralė, kurią gali primesti baudžiamoji teisė. Dauguma ankstesnių mastytojų, kurie atmetė liberalų požiūrį, taip pasielgė dėl to, nes manė, kad moralė susideda arba iš “dieviškųjų” įsakymų, arba iš racionalių principų žmogiško elgesio, išsiaiškinamo mąstymu.

Sero patrick devlin’o paskaitos pasižymi išskirtiniu požiūriu į moralės prigimtį – moralė, kurią gali primesti baudžiamoji teisė. Dauguma ankstesnių mastytojų, kurie atmetė liberalų požiūrį, taip pasielgė dėl to, nes manė, kad moralė susideda arba iš dieviškųjų įsakymų, arba iš racionalių principų žmogiško elgesio, išsiaiškinamo mąstymu. Kadangi moralė jų supratimu pasižymėjo aukštesniais įsakymais ar racionaliu statusu kaip dievo teisė ar buvo kaip priežastis, kuri atrodė akivaizdus pagrindas valstybei primesti ją, taigi ir žmogiškosios teisės funkcijos neturėtų suteikti tiktai galimybę žmogui gerai gyventi, bet faktiškai parodyti, jog teisė veda į tokį gyvenimą. Seras patrick nepripažįsta liberališko požiūrio apie šias religines ar racionalistines koncepcijas. Iš tiesų daug ką jis parašo ir laiko kaip nuomonės atmetimą, jog argumentavimas ar mastymas yra labai susijęs su morale. Anglijos populiarioji moralė yra istoriškai susijusi su krikščioniškaja religija: štai iš kur ji atsirado ,- sako seras patrick. Tačiau krikščionybė neįtakojo jos dabartinės būklės ar socialinės svarbos.

Tada kas tai yra? Pasak sero patrick tai pirmiausiai yra jausmo dalykas . kiekvienas moralinis vertinimas visų pirma yra jausmas, kad kiekvienas sveikai mąstantis asmuo pasielgęs netinkamai pripažintų, jog tai yra blogai ,- sako jis. Kas tada turėtų taip jaustis, jei mes turime tai, ką seras patrick vadina vieša morale? Jis sako, kad tai turėtų būti žmogus gatvėje , asmuo, prisiekusiųjų ložėje . Moralinis visuomenės vertinimas, kiek tai yra susiję su teise, turi būti nustatomas pagal protingo žmogaus standartus, jis neturėtų būti painiojamas su racionaliu žmogumi. Iš tiesų seras patrick sako iš jo nereikalaujama mąstyti apie ką nors ir jkokie yra tiesiogiai susiję jausmai, kurie gali pateisinti baudžiamąją teisę? čia argumentacija tampa sudėtinga. Plačiai paplitusios antipatijos veiksmams nepakanka. Pasak sero patrick turi būti tikras pasmerkimo jausmas . Pasibjaurėjimo taip pat negana. Svarbiausia yra netolerancijos, pasipiktinimo ir pasibjaurėjimo kombinacija.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (1754 žodžiai)
  • Universitetas
  • Amoralumas ir išdavystė
    10 - 3 balsai (-ų)
Amoralumas ir išdavystė. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/amoralumas-ir-isdavyste.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 13:52
×