Amortizatoriai ir spyruoklės


Įvadas. Istorija ir raida. Veikimo principas. Pritaikymas kasdieniniame eksplotavime. Sportinės spyruoklės amortizatoriai. Šonaslydis (driftas). Išvados. Informacijos šaltiniai.


Savarankiško darbo atlikimui pasirinkau tema apie automobilio važiuoklėje naudojamas spyruokles ir amortizatorius. Šiame darbe kalbėsiu apie amortizatorius, spyruokles, linges (torsionus), istorija, jų privalumus trūkumus. Taip pat kaip laikui bėgant tobulėjant technikai jie keitėsi ir tobulėjo. Kuo svarbios šios detalės kiekvienai transporto priemonei, kokia jų paskirtis. Žinoma kalbėsiu trumpai apie jų sandara, efektyvumą kasdieniniame automobilio eksploatavime ir lenktynių trasoje.

Spyruoklės veikimo principas bene pats paprasčiausias tai butų tamprumo jėgos sąveika su priešingai ją veikiančiomis jėgomis.

Oro pagalvės, tai pakabos tipas kuris veikia pniaumatinių (oro) pagalvių pagrindu, dažniausiai naudojamos sunkvežimių pramonėje.

Kiekvieno automobilio ar priekabos pakaba susideda iš šių priemonių skirtų važiuoklės svyravimų gesinimui. Tai yra spyruoklės, amortizatoriai, oro pagalvės, lingės, torsionai ir daugelis kitų. Kalbant apie lengvuosius automobilius, jų važiuoklės, kelionės, vairavimo pobūdžio atžvilgiu labiausiai priimtina yra amortizatoriais ir spyruoklėmis grindžiama važiuoklė. Tokios važiuoklės privalumas yra tas, jog staigiai keičiantis kelio dangai tvarkingai dirbdami amortizatoriai bei spyruoklės sugeria didžiąją važiuoklės svyravimų, todėl vairuojant nelygiame kelyje automobilis išlieka stabilus. Tačiau vienas iš minusų ir tai, kad vežant sunkius krovinius, tempiant priekabas šios dalys susidėvi žymiai greičiau nei tūrėtų: susėda spyruoklės, tai reiškia, kad jos prarado savo tamprumą ir yra suspaustos daugiau nei įprasta, todėl automobilis praranda stabilumą. Amortizatorių likimas daugmaž toks pat esant perkrovai. Taigi esant perkrovai amortizatoriai dirba intensyvesni darbą, kurio pasekmė yra išbėgęs amortizatorių skystis, išdilę įvorės, sugadinti riebokšliai.

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1161 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rokas
  • Amortizatoriai ir spyruoklės
    10 - 3 balsai (-ų)
Amortizatoriai ir spyruoklės. (2017 m. Lapkričio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/amortizatoriai-ir-spyruokles.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 19 d. 13:02
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo