Amplitudės moduliatoriaus tyrimas


DSB SC moduliatorius. Matavimas ir derinimas KL 94006 schemos Kontroliniai taškai Dažnis. Matavimas ir derinimas KL 94006 schemos Kontroliniai taškai. Tp3 , tp. Psk qpsk out. Matavimas ir derinimas KL 94007 schemos Kontroliniai taškai. Matavimas ir derinimas KL 94007 schemos. Rx clk out. Fc matavimas KL 94006 schemos. Tp12 ch1 tp13 ch. Sinchronizuojančių ciklų matavimas. QPSK moduliuoto signalo matavimas. Sinchronizuojančio ciklo detektoriaus matavimas Kl 94007 schemoje. TP4 Nuolatinė įtampa. Tp5 tp6 tp. Skaitmeninės informacijos įėjimo dažnis. Fc ir 2fc matavimas. Demoduliatoriaus išėjimo matavimas. Skaitmeninės informacijos įėjimo dažnis KL.


Išvados: Moduliacija - tai procesas, kurio metu informacinis žemo dažnio signalas keičia aukšto dažnio nešlio signalo vieną iš parametrų. Amplitudės moduliacijos (AM) metu aukšto dažnio nešlio signalo amplitudė keičiasi kartu su moduliuojančiojo signalo (paprastai garsinis signalas) amplitude. AM moduliacija yra paprasčiausia moduliacijos rūšys. Pagrindinis AM moduliacijos trukumas nuolatinis energijos eikvojimas nešliu palaikyti. Tai pat eksperimento metu susipažinome su sąvoka „moduliacijos gylis“. Praktikoje moduliacijos gylis neviršija 1 arba yra lygus jam; kai vadinama permoduliacija.

Išvados: Demoduliacijos procesas yra atvirkščias moduliacijos procesui, kuris buvo aprašytas 3 skyriuje. AM signalas yra toks, kurio žemas garso signalas moduliuotas (pakeistas) aukštu dažniu, kad galima būtų perduoti. Tam kad atgautume garso signalą imtuve, reikia išskirti garso signalą iš AM signalo. Detektoriai yra skirstomi į du tipus: sinchroninius ir asinchroninius detektorius. Diodinis detektorius yra asinchroninis, kurio schema yra ganėtinai paprasta, bet išgaunama kokybė yra bloga. Produkto detektorius yra sinchroninis, išgaunama kokybė puiki, bet schema yra sudėtinga, ir nešlys turi būt sinchronizuotas būtent su AM signalu.

Išvados: didžiausias skirtumas tarp DSB-SC ir AM moduliuotų signalų yra tas, jog DSB-SC moduliuotas signalas neturi nešlio. Nešlio įtampos dydis yra labai svarbus faktorius, jis įtakoja nešlio malšinimą. Jeigu nešlio lygis per žemas tai jo neužteks, jog pilnai suveiktų nešlio stiprintuvas ir atvirkščiai, esant per dideliam lygiui nešlys bus permaitintas. Kad gautume iš DSB-SC moduliuota SSB signalą naudojami žemų arba aukštų dažnių filtrai kurie nufiltruoją vieną signalo dalį.

Dažnio moduliavimas (DM) yra procesas, kai nešlio dažnio nuokrypis yra proporcingas akimirkinėms moduliuojančiojo signalo vertėms.

Varikapas tai diodas, kurio talpa yra proporcinga atbulinei p-n sandūros įtampai. Didėjant atgalinei poslinkio įtampai diodo talpa sumažėja, ji priklauso nuo p-n sandūros srities ploto, kuris platėja. Priešingai, jeigu atgalinė įtampa mažėja, tuomet srities plotas mažėja, o talpa didėja. Jei kintamoji srovė teka per diodą, talpa priklausys nuo amplitudės.

DM įšėjimo signalo spektras nepriklauso nuo dažnio, o priklauso nuo įtampos.

Išvados: IPM – tai moduliacijos būdas, kai analoginis signalas yra paverčiamas į skaitmeninį signalą. IPM konvertuoja garso signalą (amplitudė keičianti signalą) į impulsų seką, kurie turi pastovų dažnį ir amplitudę, bet kiekvieno impulso plotis proporcingas garso signalo amplitudei.

Išvados: Skaitmeniniame perdavime kartotuvai gali regeneruoti skaitmeninius signalus ir pagerina atsparumą prieš triukšmus, ir naudojant kodavimo technologijas galima tiekti pašalinimo ir korekcijos funkcijas. Bet skaitmeniniai signalais dažnai būna iškraipyti dėl aukšto dažnio komponenčių, kurie yra atsiranda dėl perdavimų dideliais atstumais. Kad pataisyti šią problemą konkretus procesas (moduliacija) yra reikalinga šiam tikslui. Dažnio manipuliacija (FSK) yra DM rūšis, kuriame moduliuotas signalas (skaitmeninis signalas) pasislenka išėjime tarp iš anksto nustatytais dažniais – dažniausiai nustatyta būna žymė ir vieta dažniuose. FSK f1 dažnis atitinka skaitmeninio įėjimo aukštą lygį, f2 žemą lygį. Įspėjimas kad dažnio skirtumas (gap) FSK signalų yra lygus 200 Hz. FSK moduliatorius yra naudojamas konvertuoti skaitmenį signalą (stačiakampės formos signalą) į analoginį signalą, turinti du skirtingus dažnius suskirstytus į įėjimo lygius. Šiame eksperimente, mes naudojame 1070 Hz ir 1270 Hz kad parodyti tarpą ir žymę.

  • Microsoft Word 7718 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 61 puslapis (2723 žodžiai)
  • Kolegija
  • Denis
  • Amplitudės moduliatoriaus tyrimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Amplitudės moduliatoriaus tyrimas. (2019 m. Rugsėjo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/amplitudes-moduliatoriaus-tyrimas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 26 d. 00:35
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo