Amputacija


Kineziterapija po apatinių galūnių amputacijos. Apatinių galūnių amputacijų priežastys ir rūšys. Amputacijų priežastys yra skirstomos į pagrindines šešias klases. Šlaunies amputacijos yra skirstomos į. Blauzdos amputacijos yra skirstomos į. Pėdos amputacijos skirstomos į. Judesių amplitudės sąnariuose matavimas. Reabilitacija po apatinių galūnių amputacijos. Fantominiai skausmai ir jų gydymas. Kineziterapijos tikslai, uždaviniai ir ypatumai antruoju - rengimo protezuoti laikotarpiu. Pusiausvyros ir koordinacijos lavinimas, mobilumas ir eisenos treniruotė. Kineziterapijos tikslai, uždaviniai ir ypatumai trečiuoju - nuolatinio protezo įvaldymo laikotarpiu. Literatūra.

Silpnų nervų žmonėm žiūrėti šios vaizdo medžiagos nepatartina.

Galūnės ar jos dalies praradimas visada smarkiai atsiliepia tolimesniam žmogaus gyvenimui. Amputacijos padariniai yra ne tik fiziniai, bet ir psichologiniai bei socialiniai – žmogui tenka prisitaikyti prie pasikeitusių gyvenimo sąlygų, įveikti psichologines problemas, susitaikyti su netektimi ir nauju gyvenimo būdu.

Tikslas Apibūdinti kineziterapijos įtaką paciento savarankiškumui po kojų amputacijų reabilitacijos ir sveikatą gražinamojo gydymo etapuose. Uždaviniai: 1. Išsiaiškinti apatinių galūnių amputacijų priežastis ir rūšis. 2. Apžvelgti reabilitacijos po galūnių amputacijos etapus bei kineziterapijos tikslus ir uždavinius kiekviename iš šių etapų.

Periferinės kraujotakos ligos (arterinės ligos - dažniausiai apatinės aortos dalies ir jos šakų ateroskle-rozė, nepavykusi arba techniškai neįmanoma ar-terijų ar venų rekonstruk-cinė chirurgija).

Metabolinės – cukrinis diabetas ir jo sukeliamos komplikacijos - opos, gangrenos;.

Traumos (galūnių sužalojimai, nuplėšimai, minkštųjų audinių sutraiškymai, terminės traumos – nudegimai, nušalimai);.

Apatinės galūnės yra amputuojamos penkis kartus dažniau nei viršutinės. Pagrindinis principas apatinės galūnės amputacijai – pažeistų audinių pašalinimas, kad būtų suteikta geriausia gijimo galimybė. Daugiausiai apatinės galūnės amputacijų atliekama dėl diabeto atsiradusių pėdų opų. Periferinių kraujagyslių – arterijų, venų ir limfagyslių ligos ir sutrikimai gali paskatinti atsirasti pėdų opas, o infekcija sukelti gangreną. Yra skiriami šie pagrindiniai apatinių galūnių amputacijos lygiai arba rūšys: šlaunies amputacijos, blauzdos amputacijos ir pėdos amputacijos.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 2051 KB
  • 2014 m.
  • 38 puslapiai (1760 žodžiai)
  • Dovile
  • Amputacija
    10 - 4 balsai (-ų)
Amputacija. (2014 m. Spalio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/amputacija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 04:27
×