Amžinosios vertybės lietuvių literatūroje


Amžinosios vertybės lietuvių literatūroje. Kalbėjimo potemė apie amžinąsias vertybes.

( Jonas Biliūnas, Juozas Aputis, Martynas Mažvydas, Kristijonas Donelaitis, Maironis ).

Išplėstinis planas. Literatūros šaltiniai.


Pasak Aušros Tamaliūnaitės, pačios vertybės reikšmė, rodos, nebūtų tokia plati, jei šioje srityje neatsivertų labai ryški galimybė „būti savimi“ – trumpai tariant, vertybes, arba tai, kas yra svarbu, kiekvienas daugiau ar mažiau nusistato pats. Vienam žmogui nuoširdumas yra vertybė, kitas priešingai jo nevertina, o vertybe laiko visai skirtingą reiškinį, pavyzdžiui, patriotizmą. Tačiau literatūroje viskas kiek kitaip. Kūriniuose dažniausiai analizuojamos pamatinės žmogaus vertybės. Dažniausiai įvardijamos tos, kurios nekinta ir yra amžinosios ne tik literatūroje, bet ir žmogaus gyvenime. Manau, pagrindinės ir nepamainomos vertybės literatūroje būtų šeima, atjauta, atlaidumas ir tautiškumas.

Nieko žmogui nėra brangiau už kitą žmogų. Juk žmoguje telpa tiek daug. Jis gali suteikti džiaugsmo, pagalbos, meilės, apsaugos, dėmesio ir visų kitų dvasinių dalykų. Turėti šeimą, vadinasi įprasminti savo gyvenimą ir pajusti pilnatvę. Tai didžiausias turtas žmogui ir jo pakeisti materialiomis vertybėmis tiesiog neįmanoma, nebent bandoma apgauti save patį. Todėl lietuvių literatūroje šeima ir nusakoma kaip didžiausia vertybė. Artimųjų netektis yra blogiausias dalykas, kas gali nutikti žmogui. Vienatvė, skausmas padaro gyvenimą liūdną ir bereikšmį.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1256 žodžiai)
  • Mokykla
  • Indriox
  • Amžinosios vertybės lietuvių literatūroje
    10 - 9 balsai (-ų)
Amžinosios vertybės lietuvių literatūroje. (2016 m. Balandžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/amzinosios-vertybes-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 04 d. 22:12
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo