Analitinių dokumentų rengimas


Sociologijos skaidrės. Analitiniai dokumentai ir jų ruošimas. 16 tema. Politikos problemos referatas turi pateikti atsakymus į daugybę klausimų. Politikos memorandumas. Politikos memorandumų rengėjai turėtų pasinaudoti kiekviena galimybe aiškiai ir efektyviai perduoti pagrindinius analizės aspektus. Santrauka. Aiškinamasis raštas. Keletas bendriausių aiškinamojo rašto elementų. Žodinį bryfingą sudaro tokie elementai. Auditorijos pažinimas yra vienas svarbiausių aspektų planuojant žodinį bryfingą.


Analitiniai dokumentai ir jų ruošimas.16 tema.

Kurie dabartiniai arba potencialūs veiklos scenarijai yra konflikto ar nesutarimų objektai tarp suinteresuotų šalių? Kokiais skirtingais būdais galima apibrėžti problemą? Kokia yra problemos apimtis ir sudėtingumas? Kaip problema gali kisti ateityje? Kokių tikslų ir uždavinių reikia siekti norint išspręsti problemą? Kaip galima įvertinti pasisekimo laipsnį siekiant užsibrėžtų tikslų? Kokių veiksmų imamasi dabar sprendžiant problemą? Kokias naujas ar pritaikytas politikos alternatyvas derėtų apsvarstyti kaip problemos sprendimo būdus? Kuri alternatyva ar kurios alternatyvos, žinant išsikeltus tikslus ir uždavinius, labiau pageidaujamos?

Politinės problemos referatas iš esmės yra perspektyvinis (ex ante) tyrimas. Jis remiasi ribotu informacijos apie praeities veiksmus, padarinius ir jų pasireiškimą kiekiu. Šiuo požiūriu skiriasi nuo programos vertinimo ir kitų retrospektyvinių (ex post) studijų.

Parengiamas per labai trumpą laiką - dažniausiai tai trunka ne ilgiau kaip mėnesį, o kartais ir vos keletą dienų. Sukurtas greitam ir produktyviam skaitymui. Atskirose eilutėse puslapio viršuje nurodomi vardai tų, kuriems jie skirti, memorandumą parengusių analitikų vardai, data ir tema.

Pavadinimas turi trumpai nusakyti pagrindinę išvadą, rekomendacijas ar tikslą.

  • Sociologija Skaidrės
  • 2015 m.
  • Eziukas
  • 11 puslapių (540 žodžių)
  • Sociologijos skaidrės
  • MS PowerPoint 64 KB
  • Analitinių dokumentų rengimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Analitinių dokumentų rengimas. (2015 m. Balandžio 05 d.). http://www.mokslobaze.lt/analitiniu-dokumentu-rengimas.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 00:03