Analizė apie patyčias mokykloje


Analizė apie patyčias mokykloje.


Deja, patyčių problema  itin slepiama ir sunkiai pripažįstama visuomenės bei mokyklų valdžios, nes tai gali sugadinti  jos prestižą ar tobulumo siekimą. Socialinio suvokimo ypatumas – tai yra pagrindas bendravimo procese. Tačiau, niekas nenori kalbėti apie tai, kas yra realybėje, o tik tai, kas yra gražu ir miela ausiai. Pedagogai susidarė pirminį vaizdą, kad jei jau sportininkai, tai būtinai turi būti geri vaikai, pažangūs, net jei tai gali būti klaidingas vaizdas. Mokytojai nekreipė dėmesio į futbolo komandos narių elgesį, nebuvo tam atidūs, nekreipė į detales: žodinius ar nežodinius pranešimus, nerinko informacijos, lyginant tai ką pastebime ir ką jau žinome. Žmonės linkę susidaryti įspūdį apie kitus ir dažnai daro plačius apibendrinimus, turėdami labai mažai informacijos. Jie taip pat pasidarė išvadas apie šių vaikų savybes, tai trukdė įžvelgti mokinių elgesį. Nors jie patys ir supranta, kad tokios išvados nėra labai patikimos, tačiau jie vis viena yra linkę jas daryti. Mokytojai turėjo pastebėti netinkamą vaikų elgesį per pertraukas, valgykloje.

Patyčių elgesio pasekmė – didėjantis jaunimo savižudybių skaičius ir visuomenės nuosmukis visomis prasmėmis. Priežastys yra labai paprastos: tai atstūmimo baimė vieno ar kito individo visuomenėje. Galime paklausti: o ką mokyklose veikia psichologai? Kaip reaguoja mokytojai, vadovybė? Ar jie nemato patyčių problemos mokyklose? Labai liūdna, bet jie pamato ir bando kažką daryti tik po kokio nors nelaimingo atsitikimo. Matyt trūksta mokyklose prevencinių priemonių, kovojant su šiuo ydingu visuomenės reiškiniu. Neužtenka vien sausų pamokslavimų. Reikia šviesti mokyklų bendruomenę apie skaudžias patyčių pasekmes ir bendrai visiems imtis veiksmų prieš patyčių apraiškas mokyklose.

Pedagogai ir tėvai, pamatę Trevoro filmuotą medžiagą, liko nustebę ir šokiruoti, nes negalėjo patikėti, kad mokyklos „pažiba“ (taip jiems priklijuota etiketė, nes jie sportininkai ir kelia mokyklos prestižą) galėjo šitaip tyčiotis iš daugelio vaikų. Jie suprato, kad buvo neteisūs Trevoro atžvilgiu. Mokytojams labiau rūpėjo tik mokiniai, kurie kelia mokyklos šlovę, bet ne tie vaikai, kurie bando išgyventi kiekvieną dieną mokykloje.

  • Psichologija Analizė
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1976 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gina
  • Analizė apie patyčias mokykloje
    10 - 3 balsai (-ų)
Analizė apie patyčias mokykloje. (2017 m. Gegužės 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/analize-apie-patycias-mokykloje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 01:53
×