Analizės modeliavimas


Duomenu modeliavimas. Dfd diagrama. Elgsenos modeliai sistema. Dfd diagramos aprasymas. Ratlankių daugiakriterine analize. Dsd/dfd diagramų objektų aprašymas. Aplinkos procesu modeliavimo taikymas. Aplynkos procesų modeliavimo taikymas.lt. Duomenų srautų diagrama. Procesų modeliavimo metodai dsd.

Analizės modeliavimas. Įvadas. Struktūrinė analizė (structured analysis). Duomenų modeliavimas (data modeling). Funkcinis modeliavimas (functional modeling) ir informacijos srautas (information flow). Elgsenos modeliavimas (behavioral modeling). Duomenų žodynas (data dictionary). Kiti klasikiniai analizės metodai. Klausimai. Literatūra.

Techniniame lygyje programų inžinerija (pi) pradedama nuo eilės modeliavimo darbų, kurių pasekoje gaunamos užbaigtos reikalavimų specifikacijos ir išsamus programinės įrangos, kuri yra kuriama, vaizdas. Analizės modelis yra pirdabar dominuojantys yra struktūrinės analizės (structured analysis) ir objektiškai-orientuotos analizės (object-oriented analysis) modeliai. Bstruktūrinė analizė (structured analysis, sa) – tai modelio(ų) kūrimas. Naudojant notaciją, kuri tenkina operacinės analizės (operational analysis) principus, yra sukuriami modeliai, kurie aprašo (duomenų ir valdymo) informacijos turinį ir srautus, tada sistema padalinama funkciškai (functionally) bei pgl. Elgseną (behaviorally) ir aprašoma esmė to, kas turi būti sukurta.

Norint užtikrinti skyriuje modelio branduolys yra duomenų žodynas (data dictionary) – saugykla, kurioje yra visų pį-os vartojamų ar sukurtų duomenų objektų aprašymai. Branduolį supa skirtingos diagramos.

Esybių-ryšių diagrama (entity-relationship diagram, erd) atvaizduoja ryšius tarp duomenų objektų. Erd yra notacija skirta duomenų modeliavimui (skyrius. 1). Kiekvieno duomenų objekto iš erd atributai gali būti aprašyti naudojant duomenų objekto aprašą (data object description).

Duomenų srautų diagrama (dsd, data flow diagram, dfd) skirta tam, kad (1) parodyti kaip duomenys keičiasi, keliaudami sistema, ir (2) atvaizduoti funkcijas (ir subfunkcijas), kurios transformuoja duomenų srautą. Dfd taip pat suteikia papildomą informaciją, kuri yra naudojama informacijos analizei bei funkcijų modeliavimui (funkcinis modeliavimas ir informacijos srautas – skyrius. 2). Kiekvienos funkcijos iš dfd aprašymas yra patalpinamas į procesų specifikaciją (process specification, pspec).

Būsenų pasikeitimų diagrama (state-transition diagram, std) pavaizduoja sistemos elgseną kaip išorinių įvykių seką. Tam yra apibrėžiamos sistemos būsenos (states) ir būdai, kuriais pereinama iš vienos būsenos į kitą. Std pagalba yra atliekamas sistemos elgsenos modeliavimas (skyrius. 3). Papildoma informacija valdymo aspektu yra pateikiama atsakymui į šiuos klausimus yra kuriama erd, kuri leidžia programų inžinieriui, naudojantis grafine notacija, nustatyti duomenų objektus ir jų ryšius. Erd apibrėžia visus – įeities, saugojimo, transformuojamus bei sukurtus programų sistemoje – duomenis. Erd ypač naudinga kai duomenys ir ryšiai yra sudėtingi. Duomenų modeliavimas, priešingai nei dfd, duomenis nagrinėap: duomenų objektas (data object) – tai (beveik) bet kokios programinei įrangai suprantamos sudėtinės informacpvz.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2012 m.
  • 20 puslapių (3894 žodžiai)
  • Rozalija
  • Analizės modeliavimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Analizės modeliavimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/analizes-modeliavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 25 d. 06:24
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo