Analizės planas


Kaip rasyti analize. Knygos analizės planas. Kaip rasyti kalbejimo plana. Teksto analizes planas. Kaip rasyti teksto analize. Kaip rasyti plana kalbejimui. Kaip parasyti analize. Teksto analize kaip rasyti. Kūrinio analizės planas. Kaip rašyti knygos analizę.

Planas ir paaiškinimai - kaip rašyti analizę. Ką rodo pirmieji texto ženklai: grafinė forma, pavadinimas, pirmosios eilutės? Ar aišku kokio žanro, tipo kūrinys? Kokia problematika, kalbėjimo kryptis (apie tai ypač daug pasako pavadinimas, jei yra, paantraštė, epigrafas)? Kox texto pradžios ir pabaigos vaidmuo kūrinio reikšmės struktūroje (“pradžia duoda kodą, pabaiga - mitą” lotmanas)? Kox texto statusas (programinis eilėraštis ar juodraštinis variantas, klasika ar debiutas, tipiškas rašytojui, srovei, laikotarpiui ar išimtis)? Kokia pasaulėžiūra, vertybių sistema ryškėja iš texto. Kas jo autoriui labai svarbu?

Kokia problematika, kalbėjimo kryptis (apie tai ypač daug pasako pavadinimas, jei yra, paantraštė, epigrafas)?.

Kox texto pradžios ir pabaigos vaidmuo kūrinio reikšmės struktūroje ( pradžia duoda kodą, pabaiga - mitą lotmanas)?.

Kox texto statusas (programinis eilėraštis ar juodraštinis variantas, klasika ar debiutas, tipiškas rašytojui, srovei, laikotarpiui arkox pasakotojas (lyrikoje - subjektas) - neutralus, visažitexto erdvė: tikroviška - sąlygiška (fantastinė - mitinė), vertikalioji - horizontalioji, atvira - uždara, abstrakti - konkreti.

Atlikėjai (veikėjai, personažai, herojai): subjektas - objektas, priešininkas - pagalbininkas, adresantas (lėmėjas: dievas, likimas, istorija, aistros) - adresatar autoriaus ir skaitytojo kultūrinis kontekstas skiriasi: kuo, lengva ar sunku suprasti tekstą, kodėl.

Ar nesikartoja įvaizdis, situacija, metafora ,motyvas? Gal tai būdinga rašytojui, laikmečiui, literatūrinei krypčiai, su kuo gali palyginti.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (582 žodžiai)
  • Mokykla
  • Polina
  • Analizės planas
    6 - 2 balsai (-ų)
Analizės planas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/analizes-planas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 19 d. 04:22
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo