Analizės savokos ir principai


Įvadas. Reikalavimų analizė. Bendravimas. Analizės principai. Informacinė sritis. Modeliavimas. Problemų skaidymas. Prototipavimas. Prototipavimo metodo pasirikinmas. Prototipavimo metodai ir įrankiai. Specifikacija. Reprezentacija. Ps-os reikalavimų specifikavimas. Specifikacijos peržiūra. Apibendrinimas. Klausimai.

Išbaigtas ps-mos reikalavimų supratimas, yra vienas svarbiausių rodyklių sėkmingam jos sukūrimui. Kad ir kaip gerai suprojektuota ar suprogramuota, bet blogai išanalizuota sistema nuvils vartotoją ir kūrėjai turės papildomų problemų.

Reikalavimų analizė, tai jų nustatymo, apibrėžimo, modeliavimo ir specifikavimo procesas. Analizuojami ir pritaikomi alternatyvūs sprendimai įvairiems sistemos elementams. Geresniam supratimui kuriami duomenų, valdymo srautų, elgesio modeliai. Reikalavimų analizavimo ir specifikavimo procese aktyviai dalyvauja tiek užsakovas, tiek kūrėjas (inžinieriai). Užsakovas stengiasi nusakyti ps-mos funkcijas, veikimą, o kūrėjo užduotis apklausti, konsultuoti ir spręsti problemas.

Reikalavimų analizė ir specifikavimas gali pasirodyti esanti paprasta užduotis, bet toks nusistatymas yra klaidingas. Viena iš problemų yra dviprasmiškumas, vienas kito nesupratimas. Šią problemą gerai nusako vieno užsakovo pasakymas : aš žinau, kad tu tiki, jog supratai tai, ką tu manai, kad aš pasakiau, bet aš nesu tikrreikalavimų analizė įgalina sistemos inžinierių apibrėžti ps-mos funkcijas ir veiksmus, nustatyti interfeisus tarp sistemos elementų, nustatyti, su kokiais apribojimais galima susidurti, įgalina kurti duomenų, funkcinius, elgesio modelius, kuriais galės pasinaudoti projektuotojas. Pagaliau reikalavimų specifikacija suteikia kūrėjui ir užsakovui tam tikrą priemonę įvertinti sistemos privalumus, jos reikalingumą prieš pradedant ją kurti.

Ps-mos reikalavimų analizė gali būti padalinta į 5-kis etapus: 1) problemų nustatymas; 2) aiškinimasis ir sprendimų priėmimas (evaluation and synthesis); 3) modeliavimas; 4) specifikavimas; 5) peržiūra.

Svarbu suprasti ps-mą kaip visumą ir jos apimtį (pritaikymo sritį). Bendravimas su užsakovu turi būti surengtas taip, kad analitikas galėtų nustatyti problemas (užduotis),išsiaiškinti, ko užsakovas nori. Tai jo pirminis tikslas.

Kitas etapas yra problemos aiškinimasis ir sprendimo priėmimas. Analitikas turi nustatyti visu išorinius duomenys, įvertinti informacijos srautus, apibrėžti sistemos funkcijas, suprasti jos elgesį, nustatyti interfeisų charakteristikas ir projektavimo apribojimus. Kiekviena iš šių užduočių padeda apibūdinti problemą, ko pasekoje gali būti priimamas sprendimas ar kažkoks tai metodas jam pasiekti.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2012 m.
  • 10 puslapių (3581 žodžiai)
  • Patricijus
  • Analizės savokos ir principai
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Analizės savokos ir principai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/analizes-savokos-ir-principai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 17:57
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo