Analizinės chemijos pagrindai


Svorio analizė ir metodai. Tūrio analizė ir metodai. Spektrofotometrine analize ir metodai. Potenciometrinis titravimas? Konduktometrine analizė. Chromatografinė analizė ir metodai. Elektroforezinė analizė. Švaraus ir labai švaraus vandens ruošimo sistemos. Svarbiausios stadijos sudarančios medžiagos cheminę analizę ir kas yra chemine analizė? Kokybinė ir kiekybinė analizė bei metodai. Fizikinė analizė ir metodai. Fizikiniai-cheminiai (instrumentiniai) analizes metodai. Analizines chemijos reikšmė; Analizines chemijos objektas. Šaldymas.

Svorio analizė- tai vienas iš seniausių ir tiksliausių metodų. Tai yra, kai iš tiksliai pasverto medžiagos kiekio cheminių reakcijų metu, nusodinama kuri nors sudėtinė tos medžiagos dalis, filtruojant atskiriama nuo tirpalo, išdžiovinama arba iškaitinama ir pasveriama.

Pavaduojamasis (nustatomas jonas perkeliamas į junginį, kurį galima tiesiogiai titruoti darbiniu tirpalu)

Spektrofotometrinės analizės metodai - kiekybinės analizės metodai, pagrįsti nustatomosios medžiagos savybe sugerti optinio ruožo elektromagnetinę spinduliuotę.

Molekulinė absorbcinė spektrinė analizė (Jos esmė tokia: analizuojamosios medžiagos molekulė ar sudėtingas jonas ultravioletiniame, regimajame ir infraraudonajame spektre absorbuoja elektromagnetinį srautą.)

Aukštadažnis titravimas (Elektrolitų tirpalų elektrinis laidumas bus išmatuotas netiksliai, jei ant elektrodų adsorbuosis jonai. Šiuos trugdymus galima pašalinti naudojant elektrolitinę celę, kurioje tiriamasis elektrolitas tiesiogai nesiliečia su elektrodais, o susiję su matuojamąja grandine induktyvumu arba talpa.)

Chromatografija – tai fizikinis-cheminis daugiakomponenčių sistemų perskyrimo ir analizės metodas, paremtas skirtinga medžiagų sorbcija. Medžiagų perskyrimas vyksta medžiagų mišiniui pasiskirstant į judriąją ir nejudriąją fazes. Nejudriosios fazės mišinyje koncentruojasi tos medžiagos, kurių molekulių sąveika su nejudriosios fazės molekulėmis stipresnė negu su judriosios fazės molekulėmis. Judriosios fazės mišinyje koncentruojasi tos medžiagos, kurių sąveika su judriosios fazės molekulėmis stipresnė negu su nejudriosios.

Adsorbcinė chromatografija (Adsorbcinė chromatografija pagrįsta skirtinga mišinio sudedamųjų dalių adsorbcija pasirinktame adsorbente.)

Paskirstomoji chromatografija (Ši chromatografijos rūšis pagrįsta skirtingu komponentų pasiskirstymu tarp dviejų nesimaišančių tirpiklių.)

  • Chemija Konspektas
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2013 m.
  • 4 puslapiai (1249 žodžiai)
  • Valdas
  • Analizinės chemijos pagrindai
    10 - 3 balsai (-ų)
Analizinės chemijos pagrindai. (2013 m. Gruodžio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/analizines-chemijos-pagrindai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 23:28
×