Analoginiai ir skaitmeniniai įtaisai


Darbo tikslas. Darbo užduotis. Teorinė laboratorinio darbo užduotis. Sustiprintu signalu vadiname. Bendra bazė. Bendro kolektoriaus. Bendro emiterio. Praktinė laboratorinio darbo užduotis.

Signalų stiprinimo įranga - Signalams stiprinti naudojamos radijo lempos arba tranzistoriai, tranzistoriai taip pat naudojami signalams generuoti bei kitokiems tikslams (pvz.: ribotuvuose). Tranzistorių ar radijo lempą t.y. stiprinantįjį elementą galime įsivaizduoti kaip kintamą varžą kuri priklauso nuo paduodamo signalo stiprio. Svarbu kad įsivaizduojamą kintamą varžą galima būtų valdyti su nedidelio galingumo signalu. Kuris būtų žymiai mažesnis už išėjimo signalo galingumą Kadangi radijo lempos dabar retai naudojamos jų nenagrinėsime apsistosime ties tranzistoriais. Nagrinėsime tranzistorių sandarą, tipus ir kitas savybes.

Tranzistorius – tai elektroninis prietaisas, turintis tris kontaktus : kolektorių (K), emiterį (E) ir bazę (B) ir schemose vaizduojamas taip:

Tranzistoriai būna dviejų tipų, n-p-n ir p-n-p, jie skiriasi praleidžiamos srovės kryptimi. Sutartiniame žymėjime pralaidumo kryptis yra nurodyta rodykle emiteryje. Kiekvienas tranzistorius charakterizuojamas leistinomis srovėmis: kolektoriuje, bazėje ir maksimalia leistina įtampa. Viršijus šias reikšmes tranzistorius gali „sudegti“. Pagrindinė tranzistoriaus savybė tai pakankamai nedidele bazės srove valdyti didelė, kolektoriaus srovė.

Sustiprintu signalu vadiname – tokį signalą kurio galingumas yra didesnis negu kad stiprinamasis signalas. Stiprinamąjį signalą paduodame į stiprintuvo įėjimą o stiprintą signalą gauname išėjime. Yra įvairūs stiprintuvai, vieni stiprina srovė (I) kiti įtampą (U) treti ir srovė ir įtampą. Nuo to ir priklauso stiprintuvų konstrukcija.

  • Elektrotechnika Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 247 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (956 žodžiai)
  • Evaldas
  • Analoginiai ir skaitmeniniai įtaisai
    10 - 3 balsai (-ų)
Analoginiai ir skaitmeniniai įtaisai. (2015 m. Gruodžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/analoginiai-ir-skaitmeniniai-itaisai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 19:06
×