Analoginiai įtaisai: Tranzistorinės neigiamo grįžtamojo ryšio grandinės


Analoginiai įtaisai 10 laboratorinis darbas Tranzistorinės neigiamo grįžtamojo ryšio grandinės. Darbo eiga ir rezultatai. Išvados.


Pašalinome C9, grandinė pradės veikti kaip neigiamo grįžtamojo ryšio išdėstymo grandinė.

Darbo metu išmokome kad, neigiamas grįžtamasis ryšys (NGR) stiprintuvo stiprinimo koeficientą visuomet mažina. Tačiau gerina visas kitas stiprintuvo charakteristikas. NGR turi keturias atmainas: nuosekliąją įtampos, nuosiakliąją srovės, lygiagrečiąją srovės ir lygiagrečiąją įtampos. Nuoseklusis NGR įėjimo varžą didina, o lygiagretus NGR mažina. Įtampos NGR išėjimo varžą mažina, o srovės NGR didina. Grandinėje sudarytą grįžtamajį ryši panaikindavome su lygiagrečiai varžai prijungtu kondensatoriumi, kuris šuntuoja grįžtamojo ryšio varžą nuo nuolatinės dedamosios.

Antroje ir pirmoje užduotyse gavome , neigiamą grįžtamąjį ryši ir tai galime matyti iš išėjimo įtampos. Jei išėjimo įtampa pamažėja prijungus grįžtamajį ryši, tai gaunamas neigiamas grįžtamasis ryšys, o jei išėjimo įtampa padidėją, tai gaunamas teigiamas grįžtamasis ryšys.

Trečioje ir ketvirtoje užduotyse gavaome teigiamą grįžtamąjį ryšį, nes išėjimo įtampa padidėjo atjungus kondensatorių šuntuojantį varžą nuo nuolatinės dedamosios.

  • Microsoft Word 2713 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (907 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ignas
  • Analoginiai įtaisai: Tranzistorinės neigiamo grįžtamojo ryšio grandinės
    10 - 2 balsai (-ų)
Analoginiai įtaisai: Tranzistorinės neigiamo grįžtamojo ryšio grandinės. (2020 m. Sausio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/analoginiai-itaisai-tranzistorines-neigiamo-griztamojo-rysio-grandines.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 22 d. 10:02
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo