Analoginio skaitmeninio ir skaitmeninio analoginio keitiklių tyrimas


Analoginio skaitmeninio ir skaitmeninio analoginio keitiklių tyrimas. Darbo tikslas susipažinti su tipinių analoginių-skaitmeninių ir skaitmeninių-analoginių keitiklių(ASK ir SAK) veikimo principais ir charakteristikomis. Užduotis. Išnagrinėti šių ASK keitimo principus ir savybes. ATiesioginio keitimo (akimirkinį)ASK (angl. Direct Conversion, Flash ADCBNuosekliojo priartėjimo ASK (angl. Successive Approximation ADCCIntegruojantį ASK (angl. Integrating ADC. Išnagrinėti šių SAK keitimo principus ir savybes. ASAK su svertiniais rezistoriais (angl. DAC with weigted resistorsBR-2R tipo SAK (angl. DAC with R-2R ladder network. Darbo eiga. Išvados.

Įrašius duotą įėjimo ir atraminę įtampas, nuosekliai keisti bitų skaičių nuo 1 iki 10. Fiksuoti atkurtos įtampos vertę (nurodyta gautoje keitimo charakteristikoje), apskaičiuoti keitimo paklaidas. Duomenis surašyti į lentelę, nubrėžti keitimo paklaidos priklausomybę nuo bitų skaičiaus. Papildomai pateikti nuosekliojo priartėjimo charakteristiką (komandos SAR_ADC rezultatas), kai keitiklio bitų skaičius yra 10.

Parametrizavimo faile įrašyti duotą įėjimo ir atraminę įtampas bei bitų skaičių. Nuosekliai iki atraminės įtampos vertės keičiant įėjimo įtampą vykdyti imitaciją, fiksuoti išėjimo kodą. Duomenis surašyti į lentelę ir nubrėžti keitimo charakteristiką kodas = f(Uin ). Nurodytus veiksmus pakartoti esant kitam keitiklio bitų skaičiui.

Apskaičiuokite tokią atraminės įtampos vertę, kad esant didžiausiam kodui išėjime būtų įtampa Uout,max. Nuosekliai keičiant kodą nuo 0 iki maksimalios jo vertės fiksuoti SAK išėjimo įtampą. Duomenis surašyti į lentelę ir nubrėžti keitimo charakteristiką (Uout = f(kodas).

Apskaičiuokite tokią atraminės įtampos vertę ir varžą Rref, kad esant didžiausiam kodui išėjime būtų įtampa Uout,max. Nuosekliai keičiant kodą nuo 0 iki maksimalios jo vertės fiksuoti SAK išėjimo įtampą . Duomenis surašyti į lentelę ir nubrėžti keitimo charakteristiką Uout = f(kodas).

Apskaičiavome nuosekliojo priartėjimo ASK keitimo paklaidas, nubrėžėme keitimo paklaidos priklausomybę nuo bitų skaičiaus, kaip matome iš priklausomybės didėjant bitų skaičiui, paklaida mažėja.

  • Elektrotechnika Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 306 KB
  • 2014 m.
  • 7 puslapiai (907 žodžiai)
  • Bernardas
  • Analoginio skaitmeninio ir skaitmeninio analoginio keitiklių tyrimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Analoginio skaitmeninio ir skaitmeninio analoginio keitiklių tyrimas. (2014 m. Rugsėjo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/analoginio-skaitmeninio-ir-skaitmeninio-analoginio-keitikliu-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 17:35
×