Analoginių ir skaitmeninių įtaisų laboratoriniai darbai


Darbo tikslas Ištirti dvipolį ir vienpolį tranzistorius, gauti jų charakteristikas. Puslaidininkinių diodų tyrimas. Tranzistorių tyrimas. Vienpolio tranzitorius modelis. Tranzistoriaus darbo taško nustatymas. Schemų su operaciniu stiprintuvu tyrimas.


Darbo tikslas: Ištirti dvipolį ir vienpolį tranzistorius, gauti jų charakteristikas

 Išvada: Esant mažesniai Ugs įtampai, srovės charakteristikos mažai keičiasi, o esant didelei, labai keičiasi

Darbo tikslas: Sudaryti tipinės A klasės bendrojo emiterio stiprintuvo schemos NI Multisim modelį. Apskaičiuoti dvipolio tranzistoriaus darbo tašką nustatančio įtampos daliklio varžų vertes.

Darbo tikslas: Taikant programinį paketą  NI Multisim, susipažinti su operacinių stiprintuvų savybėmis ir jų pritaikymu tiesinėse analoginėse schemose. 

Operacinis stiprintuvas yra plačiajuostis nuolatinės srovės stiprintuvas, turintis didelį stiprinimo koeficientą ir galimybę formuoti jo perdavimo funkciją, parenkant atitinkamą grįžtamojo ryšio grandinę. 

Kadangi operacinio stiprintuvo, invertuojančio įėjimo potencialas šioje schemoje praktiškai lygus nuliui, tai išėjimo signalas:

Čia išėjimo signalas yra lygus įėjimo signalų, padaugintų iš mastelinių koeficientų sumai. Analogiškai galima susumuoti ir daugiau signalų su atitinkančiais koeficientais. 

Veikimo budas : atlieka signalo integravimo procesa ji galima atlikti pagal šias integravimo ligtis:

Veikimo budas : Didelis stiprinimo koeficientas duoda tai, kad įėjimo įtampai kintant iš lėto pliuso kryptim ir viršijus įtampą , didelis stiprinimas, sustiprina gautą skirtuminį signalą iki maitinančio šaltinio įtampos, kaip parodyta charakteristikoje. Analogiškai komparatorius veikia kai įtampa kinta minuso kryptimi. Kai ji susilygina ir eina per lygį, išėjimo įtampa šoka nuo lygio +UCC į lygį -UCC.

  • Microsoft Word 590 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (1149 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dainius
  • Analoginių ir skaitmeninių įtaisų laboratoriniai darbai
    10 - 3 balsai (-ų)
Analoginių ir skaitmeninių įtaisų laboratoriniai darbai. (2021 m. Sausio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/analoginiu-ir-skaitmeniniu-itaisu-laboratoriniai-darbai.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 21:53
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo