Anarchistinė mokslo teorija referatas


Mokslo filosofija. Mokslo filosofija . Feyerabendo mokslo teorija.

Feyerabend išgarsėjo savo anarchistinėmis nuomonėmis dėl mokslinių žinių proceso, ir teigia, kad moksle nėra jokios universalios metodologinės taisyklės. Šių idėjų pagrindu jis sukūrė epistemologinio anarchizmo koncepciją. Jis buvo įtakingas veikėjas mokslo filosofijoje ir sociologijos mokslo žiniuose. Feyerabendo kritika turėjo didelę įtaką teorijos mokslo išsiplėtojimui kai kurių filosofų (pvz. Thomas Samuelis Kuhnas, Imre Lakatosas ir kiti).

Grįžtant prie anarchistinės teorijos, kurioje jis meta iššūkį visoms mokslinio metedo sampratoms, kurioje jis bandomas traktuoti kaip turintys ypatingą status, teigdamas, kad tokio metodo iš viso nesama irk ad mokslas nepasižymi jokiomis charakteristikomis, dėl kurių jis būtinai turi būti pranašesnis už kitas žinojimo formas.

Feyerbendas siekia diskredituoti kitų filosofų pasiūlytus mokslinio metodo ir progreso apibūdinimus daugiausia puldamas juos jų pačių teritorijoje. Jis nagrinėja mokslinų pokyčių pavyzdžius, kuriuos jo oponentai (jiems priklauso daug filosofų) laiko klasikiniais mokslo laimėjimų pavyzdžiais ir parodo, jog istoriniu požiūriu šie pokyčiai neatitinka šių filosofų mokslo teorijų.

Iš nesekmės, ištikusios bandymus nurodyti ypatingus mokslinio žinojimo bruožus, kurie suteikia jam pranašumo kitų žinojimo formų atžvilgiu, o kad tai nesėkmė, Feyerbendas tariasi nustatęs, jis daro išvadą, kad aukšto statuso, mūsų visuomenėje priskiriamo mokslui, negalima pateisinti, ir near jokio pagrindo laikyti jį pranašesniu ne tik, tarkime, už marksizmą, bet ir už juodąją magiją arba vudu.

  • Microsoft Word 39 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (854 žodžiai)
  • Universitetas
  • Evchikas94
  • Anarchistinė mokslo teorija referatas
    10 - 7 balsai (-ų)
Anarchistinė mokslo teorija referatas. (2015 m. Lapkričio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/anarchistine-mokslo-teorija-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 19:01
×