Anatomija kaulai


Kaulai anatomija. Rankos kaulai anatomija. Kaulų jungtys. Netiesiogines jungtys. Anatomijos konspektai. Kaulų anatomija. Jungtys anatomija. Artrologija kaulu jungtys. Zmogaus anatomija kaulai jungtys. Kokia jungtimi jungiasi kaulai.

Artrologijos konspektas. Ar pateikti kaulai jungiasi? Kokia jungtimi jungiasi? (apibrėžimas) sąnario pavadinimas. Koks tai sąnarys pagal sąnarinių paviršių skaičių? (apibrėžimas) koks tai sąnarys pagal formą? Koks tai sąnarys pagal funkciją? Išvardinti ir parodyti sąnarinius paviršius ir priklausinius. Išvardinti ir parodyti sąnarį tvirtinančius raiščius. Apie kokias ašis juda sąnarys? Kokie judesiai atliekami apie išvardintas ašis?

Artrologija yra mokslas apie kaulų jungtis. Bendroji artrologija nagrinėja morfologines ypatybes būdingas visoms kaulų jungtims. Specialioji artrologija nagrinėja atskirų kaulų jungčių sandarą. Tiesioginės jungtys jungia dviejų kaulų galus ištisiniu audiniu, nepalikdamos tarpo. Netiesioginės jungtys ( sąnariai) jungia dviejų kaulų galus palikdamos tarp jų tarpą. Tai paslankios jungtys. Pusiau sąnariai jungia kaulus ištisiniu audiniu, tačiau šio audinio viduje yra ertmė pripildyta skysčio. Tai tarpinė jungtis. Paprastuosius sąnarius sudaro dviejų kaulų sąnariniai paviršiai. Sudėtinguosius sąnarius sudaro trijų ar daugiau kaulų sąnariniai paviršiai, esantys vienoje kapsulėje. Sąnariai, kurių sąnarines ertmes diskai arba meniskai dalija į dvi dalis, vadinami kompleksiniais. Du atskiri sąnariai, kurie gali judėti tik abu kartu, o ne atskirai, vadinami derintiniais.

  • Biologija Konspektas
  • Adobe PDF 2120 KB
  • 2011 m.
  • 26 puslapiai
  • Andriusandrius
  • Anatomija kaulai
    10 - 1 balsai (-ų)
Anatomija kaulai. (2011 m. Gruodžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/anatomija-kaulai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 09:55
×