Anatomija konspektas


Biologijos konspektas. Vidaus organai. Lytinių organų sistema. Širdies ir kraujagyslių sistema. Nervų sistema. Endokrininės liaukos.


Belatakės, tai liaukos neturinčios išeinamųjų latakų, gamina biolog aktyv. medž – hormonus ir išskiria tiesiai į kraują. Hormonai reguliuoja medž apykaitą, organizmo augimą,vystymąsi, veikia nervų istemos f-jas. Normaliams organizmo vystymuisi kraujyje turi būti pakankamai hormonų. Esant liaukos veiklos sutrinimui, ji gali gaminti per mažai hormonų ir tai vad. hipofunkcija arba liauka gali gaminti per daug hormonų ir vad. hiperfunkcija. Ir vienu, ir kitu atvėju vystosi endokrininės liaukos(cukrinis diabetas). Endokrininės liaukos būna: skykliaukė-priekinėje klaklo dalyje, ją sudaro dvi skiltys. Pagr. hormonas- tiroksinas. Jo sudėtyje yra jogo. Esant skydliaukės nepakankamumui suaugusiems vystosi miksedema, labai sulėtėja medž apykaita. Vaikams trūkstant- susergama kretinizmu(sutrinka fizinis ir protinis vystymasis). Jei per daug tai išsivysto Bazedoboliga(padidėjas CNS jautrumas). Priešskydinės liaukutės- už skydliaukės. Atsakingos už kalcio ir fosfoto druskų apykaitą. Kai sutrinka, tai susergama osterokoroze.Pasmegeninė liauka(hipofizė). Turi priekinę ir užpakalinę skiltis. Priekinėje gaminasi augimo hormonas, stimuliuoja visų audinių augimą. Ji gamina tropinius hormonus, kurie veikia kitų liaukų hormonų gamybą. Liaukos hipof-jos atveju vaikai neauga, jie psichiškai vystosi normaliai, o suaugusiems būna medž apykaitos sutrikimai.

  • Biologija Konspektai
  • 2014 m.
  • Neringa
  • 2 puslapiai (1658 žodžiai)
  • Biologijos konspektai
  • Microsoft Word 17 KB
  • Anatomija konspektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Anatomija konspektas. (2014 m. Balandžio 27 d.). http://www.mokslobaze.lt/anatomija-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 11:01