Android Duomenų bazės


Įvadas. Android os struktūra. Android duomenų bazės. Išvados. Literatūros sąrašas.

„Android“ operacinė sistema yra šiuo metu smarkiai populiarėjanti operacinė sistema skirta išmaniesiems telefonams kurią sukūrė Google korporacija. Kadangi išmanusis telefonas buvo pasirinktas kaip pagrindinis sistemos valdiklis, tai būtent „Android“ operacinė sistema buvo pasirinkta kaip pagrindas, kadangi ji yra atvira, visos pagrindinės sistemos dalys yra atvirai prieinamos, o šios operacinės sistemos galimybės nenusileidžia asmeninio kompiuterio galimybėms. Patogi programinės įrangos plėtojimo aplinka, atviras kodas, modernūs ir lengvai prieinami programinės įrangos paketai.

Iš struktūrinės schemos matome, kad kuriant programas „Android“ operacinėms sistemos galime naudotis visa technine įrangam kurią turi pats išmanusis telefonas.

Pagrindiniai operacinės sistemos aspektai kuriant programinę įrangą „Android“ platformai:

Programos yra sudarytos iš vienos ardaugiau sudedamųjų dalių – veiklų, paslaugų, turinio tiekėjų ir išorinių signalų imtuvų.

Kiekvienas iš šių elementų atlieka skirtingą vaidmenį kuriant bendrą programos veiksmingumą ir kiekviena iš jų aktyvuojama atskirai.

„Manifest“ byloje turi būti deklaruojamos visos programos komponentės, bei minimalūs reikalavimai, tokie kaip minimali operacinės versija norint, kad parašyta programa veiktų.

Ne programinės programos dalys (nuotraukos, tekstinės eilutės) turi turėti alternatyvas skirtingiems įrenginiams, ar atskirai išverstus tekstus įvairioms kalboms.

Labai svarbu yra tiksliai suprasti kiekvieną pagrindinę operacinės komponentę, kadangi programa bus ganėtinai sudėtinga, tai rašant programinę įrangą reikės išnaudoti visas galimybes.

Veikla (angl. activity) – tai vartotojo sąsaja turinti vieną langą. Tai gali būti įrenginių sąrašas, valdymo meniu, o kiekvieno įrenginio prisijungimo meniu bus dar viena atskira veikla. Taip visi vartotojui rodomi langai gali dirbti lygiagrečiai, taip smarkiai pagreitinant sistemos veikimą.

  • Microsoft Word 130 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1371 žodžiai)
  • Vytautas
  • Android Duomenų bazės
    10 - 7 balsai (-ų)
Android Duomenų bazės. (2015 m. Gruodžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/android-duomenu-bazes.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 11:54
×