Android OS istorija, privalumai ir trūkumai


Įvadas. Android ir jos istorija. Android architektūra. Ypatybės. Privalumai. Trūkumai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Operacinių sistemų era prasidėjo nuo dvidešimtojo amžiaus šešto dešimtmečio ir tęsiasi iki šių dienų. Atėjimas OS padarė didžiulį perversmą technologijų pasaulyje, žmonės palaipsniui vis komfortiškiau galėjo naudotis kompiuteriais, telefonais ir kitais prietaisais kuriuose buvo įdiegtos operacinės sistemos. Žinoma, kiekviena operacinė sistema turi savų pliusų ir trūkumų. Viena iš daugelio OS yra „Android”, kuri be sustojimo vis dar tobulėja ir yra viena iš populiariausių operacinių sistemų techonologijų pasaulyje.

Darbo tikslas - atskleisti kokia yra „Android” operacine sistema,jos galimybės bei ypatybės.

Android yra atviro kodo platforma ir linux paremta operacine sistema mobiliesiems prietaisams pavyzdžiui: išmaniesiems telefonams ir planšetiniams komputeriams. Jo konstrukcija leidžia naudotojams manipuliuoti mobiliaisiais įrenginiais intuityviai, su telefono sąveika, kuri atspindi bendrus judesius, kaip: suspaudimą (angl. Pinching), slinkimą (angl. swiping) ir palietimą (angl. tapping). Be mobiliųjų įrenginių, „Android” programinę įrangą yra naudojama televizoriuose, automobiliuose ir laikrodžiuose, kurių kiekvienoje yra unikali vartotojo sąsaja. „Android” siūlo vieninga požiūrį į programų kūrimą mobiliesiems prietaisams, tai reiškia, kūrėjams reikai tik kurti programas skirtas „Android” operacinei sistemai ir jų programos turėtų veiktu ant kitų prietaisų, kuriuose yra idiegta „Android” operacinė sistema.

Android operacinė sistema buvo sukurta „Android Inc” programinės įrangos kompanijos, kuri esanti Silicio slėnyje, kurią „Google” kompanija įsigijo 2005 m. pirmoji prekybinė versija, „Android 1.0”, buvo išleista Rugsėjį 2008 m.

„Android 1.0” ir „Android 1.1” palyginus su šiuolaikine android sistema, ji buvo kur kas mažiau išsivysčiusi, tačiau programinė įranga įtraukė ankstyvųjų „Google” programų, tokių kaip „Gmail”, “Žemėlapiai”, “Kalendorius” ir “YouTube” komplektą, kuris buvo integruotas į operacinę sistemą.

„Android 1.5” Pyragėlis (angl. Cupcake) – 2009 m. pradžioje. Pristatė draugybę „Android” sąsajos patobulinimų, įskaitant pirmąją ekrano klaviatūrą. Taip pat buvo sukurta trečiųjų šalių programų valdikliams sistema, kuri greitai tapo viena iš labiausiai skiriamų „Android” elementų ir suteikė pirmąją platformos vaizdo įrašymo galimybę.

„Android 1.6” Spurga (angl. Donut)-2009m. Rudenį. Su šita versija OS dabar turi galimybę veikti įvairiais ekranų dydžiais ir rezoliucijomis. Ji taip pat gali palaikyti CDMA tinklus, tokius kaip „Verizon”.

  • Microsoft Word 1059 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1899 žodžiai)
  • Kolegija
  • Deividas
  • Android OS istorija, privalumai ir trūkumai
    10 - 3 balsai (-ų)
Android OS istorija, privalumai ir trūkumai. (2020 m. Vasario 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/android-os-istorija-privalumai-ir-trukumai.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 02 d. 14:57
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo