Anglevandeniai jų reikšmė ir virškinimas


Filologijos referatas. Įvadas. Angliavandenių skirstymas. Kai kurių angliavandenių apibūdinimas. Angliavandenių virškinimas. Angliavandeniai – žmogaus maisto komponentai. Angliavandenių virškinimas burnoje. Angliavandenių virškinimas žarnyne. Angliavandenių rezorbcija. Išvados. Literatūra.


Gliukozė randama gyvūnų kraujyje, o fruktozė – augalų cukrus. Šių medžiagų formulės vienodos, tačiau skirtinga jų erdvinė struktūra, dėl to skiriasi ir funkcijos. Šie angliavandeniai – pagrindinė energetinė ląstelės medžiaga.

Krakmolas sudarytas iš gliukozės, pagamintos fotosintezės metu, ir yra kaupiamas šaknyse, sėklose. Dygimo metu sėklose krakmolas skaidomas į maltozę, kuri naudojama kaip energijos šaltinis. Krakmolas nustatomas ant objekto užlašinus jodo tirpalo. Reakcija – violetinė spalva. Grūduose yra 70% , bulvėse 20% krakmolo.

Kaip ir krakmolas, atlieka rezervinę funkciją gyvulinės kilmės ląstelėse. Jo randama ir grybuose. Gyvūnai daugiausia šios medžiagos kaupia kepenyse ir raumenyse. Tuo metu, kai nevalgome, iš kepenų į kraują nuolat išskiria gliukozė, kad jos koncentracija visada būtų pastovi.

Tai statybinė ir atraminė augalinės ląstelės medžiaga, sudaranti 20-40% jos sienelės. Celiuliozės molekulės sudaro mikroskaidulas, o paprastųjų telkinys – skaidulas. Tokios skaidulos persipina įvairiomis kryptimis. Toks sluoksniuotas darinys labai tvirtas ir kartu yra laidus vandeniui su ištirpusiomis mineralinėmis medžiagomis. Žmogus celiuliozę naudoja audiniams (medvilnė, linai), baldams, namų statybos ir interjero elementams. Gyvūnai negali virškinti celiuliozės, bet ji būtina virškinimui ir tuštinimuisi reguliuoti. Geriausiai celiuliozę pasisavina atrajojantys gyvūnai. Jie turi prieskrandį, kuriame celiuliozę apvirškina mikroorganizmai – simbiontai, naudodami fermentą celiulazę, kuris celiuliozę suskaido į gliukozę.

  • Filologija Referatai
  • 2013 m.
  • Mantas
  • 7 puslapiai (1206 žodžiai)
  • Universitetas
  • Filologijos referatai
  • Microsoft Word 13 KB
  • Anglevandeniai jų reikšmė ir virškinimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Anglevandeniai jų reikšmė ir virškinimas. (2013 m. Rugsėjo 25 d.). http://www.mokslobaze.lt/anglevandeniai-ju-reiksme-ir-virskinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 03:14