Angliavandeniai (3)


Angliavandeniai. Įvadas. Angliavandenių sruktūra. Angliavandenių apykaita. Angliavandenių svarba. Angliavandenių šaltniai. Angliavandeniai. Jų skirstymas. Angliavandenių f-jos. Reakcijos. Benedikto reakcija. Tromerio reakcija. Sidabrinio veidrodžio reakcija. Krakmolo hidrolizė. Celiuliozės hidrolizė. Išvados. Literatūra.


Angliavandeniai - paplitę gamtoje, labai svarbūs gyvūjų organizmų ir žmogaus biologiniams procesams. yra pagrindinis organizmo energijos šaltinis. Šulčius A. ,,Chemija” Darbo tikslas: Pristatyti kas yra angliavandeniai ir supažindinti su jų cheminėmis reakcijomis. Uždaviniai: Apibūdinti angliavandenių struktūrą ir funkcijas Išanalizuoti angliavandenių klasifikaciją ir apykaitą Supažindinti su angliavandenių cheminėmis reakcijomis.

Technikoje jų bendrinis pavadinimas yra cukrūs. Sacharidai yra kietos, dažniausiai baltos spalvos, medžiagos. Ataušinti koncentruoti cukraus tirpalai(sirupai)- labai stabilūs, nors ir persotinti. Tačiau ilgainiui jie susicukruoja- iškrinta cukraus kristalų. Angliavandenius sintetina augalai ir kai kurios bakterijos. Fotosintezės dėka augalai, turintys chlorofilo, iš anglies dioksido ir vandens, dalyvaujant saulės energijai, sukuria gliukozę. Šulčius A. ,,Chemija”.

Struktūrinė – sudėtinė ląstelių ir jų organoidų membranų ir neląstelinių struktūrų dalis; Apsauginė – įeina į Ak-ų sudėtį; Katalizinė – jie aktyvina fermentus; Harmoninė – dalyvauja reguliuojant medžiagų apykaitą; Reguliacinė – jie yra svarbūs kitų junginių sintezei. Žmogaus organizme iš jų sintetinamos riebalų rūgštys, pakeičiamos nukleorūgštys ir kofermetai; Energijos šaltinis – AV yra pagr. Ląstelėse vykstančių procesų E šaltinis. Oksidacijos metu išsiskirianti E panaudojama ATP sintezei, gyvybinėms f-joms garantuoti, šilumos gamybai. Miškienė M. ,,Mityba”;Grinienė E. ,,Biochemija”.

Gliukozė- bespalvė, kritalinė, saldaus skonio, vandenyje tirpi medžiaga. Iš vandens ji išsikristalizuoja kristalhidrato pavidalo. Daug gliukozės yra vynuogėse.

Krakmolas- gamtinis polimeras, kurio molekulės sudarytos iš α gliukozės fragmentų:.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 2649 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (1242 žodžiai)
  • Kolegija
  • Viktorija
  • Angliavandeniai (3)
    10 - 8 balsai (-ų)
Angliavandeniai (3). (2016 m. Birželio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/angliavandeniai-3.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 06:12
×