Angliavandeniai, jų klasifikacija, vaidmuo organizme


Angliavandeniai, jų klasifikacija, vaidmuo organizme. Angliavandenių skilimas virškinimo trakte. Svarbiausi žmogaus organizmo energinis šaltinis – Angliavandeniai. Angliavandeniai yra būtina ir didžiausia žmogaus maisto medžiagų dalis. Tipiški žmogaus maisto. Organizmui angliavandeniai yra svarbūs ne tik kaip būtinas energijos šaltinis. Netiesiogiai angliavandeniai atlieka struktūrinę funkciją. Angliavandenių įsiurbimas (absorbcijaGreičiausiai rezorbuojama galaktozė. Išvada. Angliavandeniai pradedami skaidyti burnoje, trunka neilgai (kol maistas yra sukramtomas) skrandyje angliavandeniai neskaidomi. Šaltiniai.


Svarbiausi žmogaus organizmo energinis šaltinis – Angliavandeniai. Su maistu į organizmą paprastai patenka disacharidai ir polisacharidai. Virškinamajame trakte jie hidrolizuojami (suskaidomi) iki monosacharidų.

Tipiški žmogaus maisto angliavandeniai. Angliavandenis Kiekis paros maiste g % Polisacharidai Krakmolas 200 64 Glikogenas 1 0.5 Disacharidai Sacharozė 80 26 Laktozė 20 6,5 Maltozė ~0 ~0 Monosacharidai Fruktozė 1 3 Gliukozė ~0 ~0.

Angliavandenių įsiurbimas (absorbcija). Monosacharidų įsiurbimas pro žarnų sienelę į kraują - tai ne paprasta difuzija, o aktyvus procesas, susijęs su aktyvia žarnų gleivinės ląstelių veikla (aktyviu pernešimu). Būtina monosacharidų rezorbcijos sąlyga yra jų piranozinė struktūra.

Greičiausiai rezorbuojama galaktozė, po to - gliukozė.

  • MS PowerPoint 64 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (306 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ana
  • Angliavandeniai, jų klasifikacija, vaidmuo organizme
    10 - 1 balsai (-ų)
Angliavandeniai, jų klasifikacija, vaidmuo organizme. (2017 m. Gruodžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/angliavandeniai-ju-klasifikacija-vaidmuo-organizme.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 25 d. 04:12
×
144 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo