Angliavandeniai skaidrės


Angliavandeniai chemija. Chemijos referatas angliavandeniai. Angliavandenių fizikines savybes. Chemijos skaidres. Angliavandeniu chemines savybes. Angliavandeniliu chemines savybes. Angliavandeniu skaidres. Skaidrės apie angliavandenius. Skaidres angliavandeniai. Celiuliozės cheminės savybės.

Polisacharidai. Krakmolas. Krakmolo fizikinės savybės. Cheminės savybės. Krakmolas hidralizuojasi:. Gavimas. Panaudojimas pramonėje ir buityje. Panaudojimas mityboje. Modifikuotas krakmolas. Celiuliozė. Celiuliozė-polisacharidas. Celiuliozės tarpmolekuliniai ryšiai. Celiuliozės dariniai. Celiuliozės fizikinės savybės:. Svarbūs celiuliozės esterinimo produktai:. Cheminės savybės. Kaitinant celiuliozę be oro,susidaro:.

Dažniausi (1→ 4 ) ir (1→ 6) ryšiai, bakterinės kilmės polisachariduose yra ir (1 → 2), (1 → 3) glikozidinių ryšių.

Krakmolas dviejų polisacharidų amilozės ir amilopektino mišinys. Amilozė sudaro 10-20% , o amilopektinas -80-90% . Cheminė formulė [C6H10O5]n (n gali būti keletas tūkstančių).

Amilozė- linijinės struktūros polisacharidas, sudaryta iš beta gliukozės molekulių, sujungtų (1→4) glikozidiniu ryšiu. Amilopektinas – šakotas polisacharidas, sudarytas iš beta gliukozės, sujungtos (1→4) glikozidiniu ryšiu, ir kas 20-25 gliukozės grandys yra atšaka, sudaroma (1→6) glikozidiniu ryšiu.

Baltos spalvos Šaltame vandenyje netirpsta Miltelių pavidalo Karštame vandenyje išbrinksta ir susidaro kleisteris. Jį sudaro alfa gliukozė.

Celiuliozė –labiausiai gamtoje paplitęs polisacharidas. Celiuliozė yra visų augalų ląstelių struktūrinis elementas. Medienos masės 70-80% sudaro celiuliozė. Linų pluoštas ir medvilnė beveik 100% celiuliozė. Celiuliozė sudaryta iš beta gliukozės, sujungtos -(1 → 4) glikozidiniais ryšiais. Celiuliozė -tai linijinis polimeras, sudarytas iš 2500-12000 gliukozės liekanų. Makromolekulės yra tiesios, išsidėsto viena greta kitos ir grandinės tarpusavyje susijungia vandeniliniais ryšiais. Dėl to celiulozė yra mechaniškai tvirta, netirpsta vandenyje, yra gana chemiškai atspari, turi puikių pluoštinių savybių. Kiekviename gliukozės molekulės fragmente yra trys hidroksigrupės.

Celiuliozės dariniai ypatingai degūs. Celiuliozės acetatai. Mono- di- ir triacetatai - tai tekstilėje svarbūs.Pluoštai dirbtinio šilko gamybai, pramonėje kino ir fotojuostų gamybai.

  • MS PowerPoint 651 KB
  • 2016 m.
  • 28 puslapiai (779 žodžiai)
  • Brigita
  • Angliavandeniai skaidrės
    10 - 1 balsai (-ų)
Angliavandeniai skaidrės. (2012 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/angliavandeniai-skaidres.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 05 d. 21:33
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!